جهان اسلام

61 سال تبلیغ مذهب شیعه در مدینه منوره

 این عالم به عنوان پدری دلسوز در خدمت رشد و تعالی شیعیان مدینه بود آن هم در زمانی که شیعیان آن بلاد از بدیهی ترین مسائل دینی نیز بی اطلاع بودند.

به گزارش شیعه ویوز ، آیت‌الله سیدمحمد‌ حسینی لواسانی از علمای برجسته شیعه در مدینه  منوره  که سالیان متمادی در این شهر به تبلیغ مذهب حقه شیعه می پرداخت ، سرانجام بر اثر کهولت سن در91 سالگی در مدینه منوره دار فانی را وداع گفت.

صدها تن از اهالی مدینه منوره و شهر «جده» عربستان در مراسم تشییع پیکر آیت‌الله لواسانی حضور یافتند و پیکر این عالم شیعی پس از تشییع در قبرستان منطقه «النزهه» واقع در شمال جده به خاک سپرده شد.

این عالم ربانی در نهم ذی‌الحجه سال 1343 هجری قمری متولد شد. این عالم فقید در سن 10 سالگی پس از پایان مقطع ابتدایی، به یادگیری دروس حوزوی در حوزه علمیه نجف اشرف پرداخت. آیت‌الله العظمی سید‌علی بهشتی، آیت‌الله سید محمد باقر محلاتی و آیت‌الله العظمی سید‌ابوالقاسم خوئی از اساتید وی در حوزه علمیه نجف بودند.

وی در سال 1373 هجری قمری نجف را ترک کرده و عازم مدینه شد و در این شهر حدود 61سال اقامت گزید. 

 این عالم به عنوان پدری دلسوز در خدمت رشد و تعالی شیعیان مدینه بود آن هم در زمانی که شیعیان آن بلاد از بدیهی ترین مسائل دینی نیز بی اطلاع بودند.

معظم له، بنا به توصیه مرحوم آیت الله العظمی بروجردی، از سال 1333 هجری شمسی در مدینه اقامت گزید و به امر تدریس فقه و اصول و ترویج مکتب تشیع پرداخت. 

آیت الله سید محمد حسینی لواسانی که بعدها به عنوان نماینده آیت الله خوئی و دیگر علما در مدینه به خدمت گزاری در جهت تربیت شیعیان مدینه ادامه می داد ، با تاسیس مدرسه علوم دینی در این شهر به کار تدریس فقه و اصول و مکاسب پرداخت.

{mp4remote}http://host10.aparat.com//public/user_data/flv_video_new/282/b732324fc3c9aa426d32e4db3b453585845601.mp4{/mp4remote}

 

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا