جهان اسلامموسسات جهانی شیعه

تاکید «سازمان جهانی شیعه رایتس واچ» بر پایان دادن به سختی های ملت بحرین

سازمان دیده بان حقوق شیعیان جهان ( شیعه رایتس واچ )،  پایان یافتن فشارها بر ملت بحرین و رهایی آنان از نقض حقوق بشر و تبعیض را خواستار شد.

 

سازمان دیده بان حقوق شیعیان جهان ( شیعه رایتس واچ )،  پایان یافتن فشارها بر ملت بحرین و رهایی آنان از نقض حقوق بشر و تبعیض را خواستار شد.

در بیانیه این سازمان که نسخه ای از آن به خبرگزاری شیعه ویوز رسیده، آمده است:

روز 14 فوریه مصادف با هشتمین سالگرد درخواست اصلاحات سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی از سوی ملت بحرین بود.

پس از ده ها سال انحصار طلبی حکومت،  حذف مزایای دولتی، و تبعیض علیه اکثریت ملت بحرین، همچنان این ملت ستم دیده شاهد تغییر در بافت جمعیتی، قرار دادن اساس مذهب گرایی، در اولویت قرار گرفتن اشخاصی خاص، مصادره کردن آزادی ها، و نقض دموکراسی  توسط حکومت بحرین است.

شیعه رایتس واچ افزود: حکومت این کشور هزاران نفر را به زندان انداخته و تابعیت بسیاری از آنان را سلب کرده، و زندانیان از سوی ماموران زندان مورد انواع هتک حرمت قرار می گیرند.

 این سازمان حقوق بشری که مسائل مربوط به شیعیان را در سطح جهان رصد می کند، ادامه داد: ما در سالگرد درخواست اصلاحات مردم بحرین، بار دیگر صدای خود را به گوش مقامات بحرینی ، اتحادیه کشور های عرب و شورای جهانی امنیت می رسانیم و از آنان می خواهیم به این قبیل فشار ها  علیه شیعیان ستم دیده و مظلوم بحرین پایان دهند.

شیعه رایتس واچ در پایان بیانیه خود افزود: همچنین از اتحادیه کشور های عرب و شورای امنیت می خواهیم  با میانجی گری، اختلافات داخلی بحرین را حل کنند و مقدمات آزادی زندانیان سیاسی و فعالان اجتماعی را فراهم آورند تا حقوق اجتماعی از دست رفته مردم مظلوم بحرین، خصوصا شیعیان این کشور به آن ها بازگردد.

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا