جهان اسلام

اعتصاب غذای خانواده شیعیان ربوده شده در پاکستان

جمعی از خانواده های شیعیان ربوده شده پاکستانی در اعتراض به ربوده شدن بی‌دلیل و غیرانسانی شیعیان در این کشور در مقابل باشگاه مطبوعاتی کراچی دست به اعتصاب غذا زدند.

 

جمعی از خانواده های شیعیان ربوده شده پاکستانی در اعتراض به ربوده شدن بی‌دلیل و غیرانسانی شیعیان در این کشور در مقابل باشگاه مطبوعاتی کراچی دست به اعتصاب غذا زدند.

یکی از فعالان حقوق بشر در پاکستان در سخنرانی خود در جمع خانواده های افراد ربوده شده گفت: این تظاهرات و اعتراض پایان نخواهد یافت تا تمام شیعیان ربوده شده به خانه هایشان برگردند و ما در سراسر پاکستان تظاهرات خواهیم کرد.

راشد رضوی، افزود: نخست وزیر پاکستان قبل از روی کار آمدن به ما قول داده بود پس از به دست گرفتن قدرت درمورد افراد ربوده شده پیگیری جدی کرده و همه را آزاد خواهد کرد، اما پس از به قدرت رسیدن تاکنون هیچ کاری درمورد این مسئله انجام نشده و وی در مورد این مسئله حساس سکوت کرده است.

وی در ادامه افزود: برای خانم شیرین مزاری، وزیر حقوق بشر شرم آور است که خودش وزیر حقوق بشر باشد و دخترش برای آزادی افراد ربوده شده جلوی مجلس ملی در تظاهرات شرکت کند.

این فعال حقوق بشر گفت: پدران و اجداد ما پاکستان را پس از تقدیم قربانیان فراوان به دست آوردند و ما نیز برای پیشرفت این کشور جان و مال دادیم، اما متاسفانه ما را بدون هیچ جرمی دستگیر می کنند و رئیس سابق دادگاه عالی پاکستان برای آزادی افراد ربوده شده ما هیچ کاری انجام نداد و اکنون از رئیس جدید دادگاه عالی انتظار داریم که در مورد این مسئله حساس با جدیت پیگیری کند.

از ربوده شدن چندین تن از شیعیان پاکستان چند سال می‌گذرد، ولی هنوز خبری از آنها به دست نیامده است و حکومت پاکستان نیز حاضر به پاسخگویی در مورد وضعیت آنان نیست.

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا