جهان اسلام

ممنوعیت پخش چند شبکه تلویزیونی شیعی در پاکستان

سازمان نظارت بر رسانه‌های الکترونیکی پاکستان (پمرا PEMRA)، در بخشنامه‌ای خواستار توقف پخش برنامه‌های ۷۲ شبکه تلویزیونی شد.

 

سازمان نظارت بر رسانه‌های الکترونیکی پاکستان (پمرا PEMRA)، در بخشنامه‌ای خواستار توقف پخش برنامه‌های ۷۲ شبکه تلویزیونی شد.

به گزارش شیعه ویوز،  به نقل از خبرگزاری‌های پاکستانی، این ابلاغیه نداشتن مجوز را، بهانه توقف پخش این شبکه‌ها اعلام کرده است.

مسئولین پاکستانی مدعی شده‌اند که این بخشنامه، رسانه‌های ضِدّ دولت، ضِدّ اسلام، و رسانه‌های فرقه گرا که درپیِ نفرت پراکنی هستند را،  هدف قرار داده؛  اما در واقع رسانه‌های شیعیِ فراگیر و دور از جنجال نیز  هدف قرار گرفته‌اند.

شیعیان پاکستان ضمن ابراز نگرانی از این اقدام متعصبانه، از وجود شبکه‌هایی همچون: «هادی تی وی»، «هدایت تی وی»، «اهل بیت تی وی» و «شبکه امام حسین علیه اسلام» در این لیست، متعجب شده‌اند.

کارشناسان حقوق بشر، ابلاغ این بخشنامه را مصداق نقض حق آزادی رسانه‌ها در پاکستان دانستند.

کارشناسان این سیاست را مغرضانه و متعصبانه توصیف کردند و آن را بسیار مشکوک دانستند. چرا که این ابلاغیه، شبکه‌های وابسته به سنی‌های تندروی وهابی را که با پخش برنامه‌هایی در راستای ایجاد نفرت علیه شیعیان  فعالیت می‌کنند، شامل نشده ‌است.

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا