جهان اسلام

به آتش کشیدن ۳۰ خودروی زرهی ارتش در شمال افغانستان به دست سنی های تندروی طالبان

منابع خبری در فاریاب اعلام کردند سنی های تندروی طالبان با حمله به کاروان نیروهای ارتش در این ولایت بیش از ۳۰ خودروی زرهی ارتش را به آتش کشیدند.

 

منابع خبری در فاریاب اعلام کردند سنی های تندروی طالبان با حمله به کاروان نیروهای ارتش در این ولایت بیش از ۳۰ خودروی زرهی ارتش را به آتش کشیدند.

مقامات افغان اعلام کردند یک کاروان تدارکاتی نیروهای ارتش که از ولایت بلخ به فاریاب رفته بود، در مسیر بازگشت از این ولایت با کمین عناصر طالبان رو برو شده است.

«محمدطاهر رحمانی» رئیس شورای ولایتی فاریاب در این باره گفت: عناصر طالبان در این درگیری بیش از 30 خودروی زرهی «هاموی» را به آتش کشیده اند. 

وی افزود: کاروان تدارکاتی نیروهای ارتش شب گذشته زمانی که از شهر «میمنه» به سمت مزار شریف در حرکت بودند در شهرستان «شیرین‌تگاب» این ولایت با کمین روبرو شد.

منایع محلی در این شهرستان تصریح کردند که طالبان در این درگیری 40 خودروی ارتش را به آتش کشیده است.

از سوی دیگر، مقامات افغان آمار ضدو نقیضی را از خسارات این درگیری ارائه می‌دهند.

«عبدالرزاق کاکر» فرماندار شهرستان شیرین تگاب اظهار داشت: در این درگیری 5 سرباز ارتش جان باخته و یک خودروی زرهی نابود شده است.

«غلام محمد احمدی» سخنگوی نیروهای ارتش در فاریاب تصریح کرد که تنها 5 خودروی زرهی نیروهای ارتش در کمین تروریست های طالبان نابود شده، ولی از اظهار نظر درباره تلفات نظامیان افغان خودداری نمود.

تا کنون وزارت دفاع افغانستان به این خبر واکنشی نشان نداده است.

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا