جهان اسلام

العکر در حصار مزدوران آل خلیفه

روستایی با جمعیت کمتر از 4 هزار نفر که امروز در نهمین روز محاصره کامل نظامیان آل خلیفه به سر می برد 

alt

به گزارش شیعه ویوز ، روستای العکر در بحرین قرار دارد که با جمعیت 4 هزار نفر در نهمین روز محاصره نظامیان آل خلیفه به سر می برد. این روستائیان حتی از ورود آب و غذا هم منع شده اند، تمام رفت و آمدها متوقف شده است و هیچ کس حق ورود یا خروج از این روستای کوچک را ندارد.

ماجرا از این قرار است که چند روز قبل یک نیروی نظامی آل خلیفه در این روستا کشته شد و آل خلیفه ادعا کرد که در یک انفجار تروریستی او را کشته اند. این در حالی است که مردم این روستا می گویند” ما هیچ صدای انفجاری نشنیدیم و ماشین این مزدور بر اثر حادثه تصادف کرده و این فرد کشته شده است”.

بعد از شروع محاصره، حتی اجازه خروج مردم از خانه برای خرید و انجام کارهای اضطراری داده نشده است. در حال حاضر کل مردم در خانه هایشان حبس شده اند و مدارس تعطیل شده است. بر اساس گزارش های واصله، وضعیت بیماران و سالمندان بسیار وخیم است و حتی زنان حامله و افراد اورژانسی را از رفتن به بیمارستان منع کردند.

از روز اول محاصره رهبران سیاسی و فعالان حقوقی و جوانان انقلابی چندین بار تلاش کردند که وارد روستا شوند و حصر را بشکنند که نتیجه ای نداشته است و با برخورد شدید و سرکوبگرانه مزدوران آل خلیفه رو به رو شده اند و منجر به دستگیری و مجروحیت تعداد بسیار زیادی از آنان شده است.

 

 

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا