جهان اسلام

مفتی سلفی کویت: پوشیدن هر نوع شلوار برای زنان حرام است

مفتی افراطی کویت مدعی شده پوشیدن شلوار برای زنان حرام است. 

 

مفتی افراطی کویت مدعی شده پوشیدن شلوار برای زنان حرام است. 

به دنبال فتاوای سابق برخی از رهبران و مفتیان اهل تسنن، اخیرا «عثمان الخمیس» مفتی سلفی کشور کویت طی انتشار فتوایی، پوشیدن شلوار برای زنان مسلمان را «حرام» اعلام کرد.

شیخ عثمان الخمیس مفتی سلفی مسلک کویت طی انتشار فتوایی پوشیدن شلوار برای زنان مسلمان را «حرام» اعلام کرد و آن را از جمله گناهان کبیره دانست که منجر به برانگیختن لذت در مردان و در نتیجه انحراف آنها می‌شود.

 شیخ عثمان الخمیس که در کویت به «مفتی جنجالی» شهره است و معمولا فتاوای صادره از وی با واکنش قابل توجه مردم این کشور رو به رو می شود؛ روز گذشته طی انتشار یک پیام ویدئویی در صفحات اجتماعی خود اعلام کرده، پوشیدن هر نوع شلوار برای زنان مسلمان حرام است و این فعل به معنای انجام گناه کبیره می باشد.

این فتوا نیز همانند سایر فتاوای این شیخ سلفی با واکنش تند فضای مجازی رو به رو شد تا جایی که عده ای در پاسخ به این پست نوشتند: « امثال تو موجب ننگ امت اسلامی هستید» و یا « فتاوای شما مفتیان دینار و درهمی فقط زنان جامعه را شامل می شوند در حالیکه زنان اندرونی خودتان با آزادی کامل در کشور های اروپایی خوشی و عیاشی می کنند و این فتاوای شما شامل حال آنها نمی شود».

لازم به ذکر است شیخ عثمان الخمیس اولین کسی بود که بعد از صدور «فتوای جهاد نکاح»  توسط دیگر مفتی سلفی به نام العریفی این فتوا را تایید کرد و از زنان و دختران اهل تسنن خواست برای پیوستن به سنی های تندروی داعش در سوریه و عراق اقدام کنند.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا