جهان اسلام

خدمت رسانی پزشکان داوطلب هندی به ایتام عراقی

جمعی از ایتام و خانواده های شهدای عراق در مزار میثم تمار مورد معاینه پزشکان داوطلب هندی قرار گرفتند.

 

 

جمعی از ایتام و خانواده های شهدای عراق در مزار میثم تمار مورد معاینه پزشکان داوطلب هندی قرار گرفتند.

موسسه خیریه التمار برای کفالت ایتام و کمک به معلولین با همکاری تولیت مزار صحابی جلیل القدر میثم تمار و برای نخستین بار در عراق با همکاری دانشگاه پزشکی و بیمارستان «ایرا» هند اقدام به درمان ایتام و خانواده های شهدا کرد.

شیخ «خلیفه الجوهر» تولیت این مزار و مدیر موسسه التمار در این خصوص گفت: یکی از مهم ترین اموری که دین مبین السلام بر آن تاکید نموده، سرپرستی ایتام است که شرع آن را برای درمان بیماری های روحی بشری قرار داده است و با آن جامعه درشکل ایمانی و مورد رضایت اسلام قرار می گیرد.

الجوهر افزود: ضمن سرپرستی ایتام سعی کردیم که برای آن ها و خانواده هایشان خدمات پزشکی فراهم کنیم، در این راستا یک گروه از پزشکان نخبه هند و از تمامی تخصصی های پزشکی به صورت داوطلبانه به عراق آمدند، آن ها به صورت یک گروه واحد کار می کنند و با داشتن صبر و اخلاص آمده اند تا در راه خدا به فقرا و ایتام خدمت کنند.

دکتر «فرزانه مهدی» رئیس و مالک موسسه پزشکی «ایرا» در این خصوص گفت: شیخ «خلیفه الجوهر» رئیس موسسه خیریه التمار و معاون مزارات مقدسه شیعیان عراق ورود این موسسه را به عراق و شهر کوفه تسهیل کرد تا گرفتار بروکراسی های اداری وزارت بهداشت عراق در خصوص بحث درمان و ورود تجهیزات نشویم.

وی افزود: ایتام در داخل مزار صحابی جلیل میثم تمار مورد معاینه قرار گرفتند و بیمارانی که امکان درمان آنها در عراق نیست، برای درمان به هند فرستاده می شوند.

اعضای خانواده شهدا و ایتام با قدردانی از تولیت مزار صحابی جلیل القدر میثم تمار و تیم درمانی پزشکان هندی، خدمات آنها را ارج نهادند. 

گفتنی است، میثم تمار یکی از صحابی نزدیک رسول خدا صلی الله علیه و آله و از یاران باوفای امیرالمومنین علیه السلام بود که به خاطر دلیل انتشار فضائل آن امام همام و دفاع از مذهب حقه تشیع توسط ابن زیاد به دستور معاویه به شکلی فجیع به شهادت رسید.

 

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا