جهان اسلام

عضو پارلمان پنجاپ پاکستان شهادت زائر زن اهل کراچی را محکوم کرد

سیده زهرا نقوی عضو پارلمان ایالت پنجاب پاکستان شهادت یک زن زائر که به قصد زیارات از کراچی به منطقه جیکب آباد رسیده بود و به دست نیروهای امنیت این منطقه شهید شد را محکوم کرد.

 

سیده زهرا نقوی عضو پارلمان ایالت پنجاب پاکستان شهادت یک زن زائر که به قصد زیارات از کراچی به منطقه جیکب آباد رسیده بود و به دست نیروهای امنیت این منطقه شهید شد را محکوم کرد.

وی افزود: یک زن زائر اربعین اهل کراچی به نام زبیده که با کاروان خود راهی عتبات عالیات بودند در منطقه جیکب آباد به دست نیروهای امنیتی پاکستان شهید شده و ما ضمن محکوم نمودن این اقدام قبیح نیروهای امنیتی، از مقامات عالی پاکستان می خواهیم تا این پرونده را با جدیت پیگیری کنند.

گفتنی است بر اثر اقدامات فرقه گرایانه و وحشیانه نیروهای امنیتی ایالت بلوچستان پاکستان و اذیت و آزار زائران عتبات عالیات ، یک زائر زن اهل کراچی به نام زبیده به شهادت رسیده است.

بر اساس گفته شاهدان موجود در محل حادثه، پس از آنکه پلیس محلی، اتوبوس حامل زائران را در حین ورود به محدوده ایالت بلوچستان متوقف نمود و از مسئول کاروان تقاضای رشوه به مبلغ 10 هزار روپیه برای عبور از این محدوده را کرد، این زائر زن با پیاده شدن از اتوبوس از ماموران پلیس تقاضا کرد که اجازه عبور به این اتوبوس داده شود.

ماموران پلیس بلوچستان نیز در پاسخ به تقاضای این زائر میانسال، با بی احترامی او را به عقب رانده و خودرویی را از روی وی گذراندند که بر اثر این اقدام وحشیانه نیروهای پلیس، زائر زن از ناحیه سر دچار خونریزی شدید شد و نهایتا به علت شدت ضربه و خونریزی به شهادت رسید.

طبق گفته برخی از شاهدان، رئیس پاسگاه پلیس که در حال مستی در حال رانندگی بوده، عامل اصلی شهادت این زائر زن است.

گروه های مختلف شیعیان در واکنش به این اقدام وحشیانه نیروهای پلیس آن را به شدت محکوم نموده و خواستار بازداشت و مجازات عاملین این حادثه تاسف بار شدند.

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا