جهان اسلام

راه‌اندازی ۱۶۰ رام قطار فوق‌العاده برای اربعین حسینی

معاون مسافری راه‌ آهن ایران از راه‌اندازی ۱۶۰ رام قطار مسافری فوق‌العاده برای ایام اربعین حسینی خبر داد و گفت: پیش‌فروش بلیت قطار از شنبه آغاز می‌شود.

 

معاون مسافری راه‌آهن ایران از راه‌اندازی ۱۶۰ رام قطار مسافری فوق‌العاده برای ایام اربعین حسینی خبر داد و گفت: پیش‌فروش بلیت قطار از شنبه آغاز می‌شود.

میرحسن موسوی در نشستی خبری اظهار کرد‌: برای ایام اربعین حسینی(ع) از 28 مهر تا 11 آبان‌ماه امسال 160 رام قطار مسافری فوق‌العاده پیش‌بینی شده که 134 رام از این قطارها،‌ قطار ترکیبی تهران ـ مهران است که مسافران را تا کرمانشاه با قطار و از کرمانشاه تا مهران با اتوبوس جابه‌جا می نماید.

وی با بیان این‌که 26 رام قطار نیز در مسیر تهران ـ خرمشهر پیش‌بینی شده است، افزود: همچنین یک قطار ریل‌باس از خرمشهر تا مرز شلمچه به‌صورت 24ساعته پیش‌بینی شده که مسافران را رایگان در این مسیر جابه‌جا می‌کند. از سوی دیگر قطارهایی که در مسیر جنوب حرکت می‌کردند نیز مقرر شده تا ایستگاه خرمشهر ادامه سیر داشته باشند.

معاون مسافری راه‌آهن در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص قیمت بلیت‌ قطارهای اربعین، اظهار کرد: با توجه به این‌که قطارها 4تخته، 6تخته و صندلی هستند، نرخ‌ بلیت‌ها متفاوت خواهد بود، ولی نرخ آنها را اعلام نکرد.

به گفته موسوی 280 هزار نفر صندلی برای متقاضیان سفر به کربلای معلی و راهپیمایی اربعین حسینی پیش‌بینی شده که نسبت به سال گذشته 27 درصد رشد داشته است.

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا