جهان اسلام

فشار بر عربستان برای توقف اقدامات سرکوبگرانه ضد شیعیان

یک سازمان حقوق بشری، شورای امنیت حقوق بشر را به اعمال فشار بر عربستان سعودی برای توقف اقدامات سرکوبگرانه ضد شیعیان فراخواند.

 

یک سازمان حقوق بشری، شورای امنیت حقوق بشر را به اعمال فشار بر عربستان سعودی برای توقف اقدامات سرکوبگرانه ضد شیعیان فراخواند.

«غاده الریان» پژوهشگر دیده بان حقوق بشر اروپا ـ مدیترانه  در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد از عربستان سعودی خواست تا بازداشت های مستبدانه در حق فعالان به ویژه زنان و شخصیت های مخالف سیاست های حکومتی این کشور را متوقف کند.

وی تاکید کرد: مقامات سعودی اخیرا تلاش کرده اند تا به صورت ناعادلانه احکامی را با استفاده از دادگاه های ویژه جنایی و قانون مبارزه با تروریسم برای مقابله با فعالان اجرا کنند.

الریان افزود: چند هفته پیش، مقامات سعودی با اتهامات دروغین و واهی حملات سرکوب گرانه ای را ضد فعالان زن عربستان انجام دادند و به دلیل فعالیت های حقوقی و بشردوستانه آنها را بازداشت کردند؛ در حالی که این بازداشت شدگان زن، خواستار بهبود وضعیت حقوق زنان در عربستان شده بودند.

این پژوهشگر همچنین از شورای حقوق بشر خواست تا برنامه هایی را برای اعمال فشار بر عربستان سعودی به منظور توقف اقدامات مستبدانه و سرکوبگرانه اش اتخاذ کنند.

به گزارش دیده بان حقوق بشر اروپا ـ مدیترانه، حق آزادی بیان و ابراز عقیده و ایجاد آگاهی سیاسی در این کشور، حق ذاتی حقوق بشر بوده و یک مشخصه برای جوانان در طول تاریخ است.

دیده بان حقوق بشر در ادامه از شورای سازمان ملل و کشورهای عضو خواست تا بر مقامات سعودی به منظور دست کشیدن از فعالان حقوقی و آزادی فوری بازداشت شدگان عقیدتی و توقف حملات سرکوب گرانه و در تنگناقرار دادن زنان این کشور فشار بیاورند و استفاده از قانون مبارزه با تروریسم برای برخورد بامسایل آزادی های عقیدتی اقدام کنند.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا