جهان اسلام

محاکمه ی یک خانواده داعشی عامل قتل ۳۷۰ عراقی

سخنگوی شورای عالی قضایی عراق، اعلام کرد:  8 عضو یک خانواده ی عضو گروه  سنی های تندروی داعش، به اتهام کشتار ۳۷۰ عراقی در جنوب موصل،  محاکمه می‌شوند.

 

سخنگوی شورای عالی قضایی عراق، اعلام کرد:  8 عضو یک خانواده ی عضو گروه  سنی های تندروی داعش، به اتهام کشتار ۳۷۰ عراقی در جنوب موصل،  محاکمه می‌شوند.

«عبدالستار بیرقدار» سخنگوی شورای عالی قضایی عراق،  در این باره گفت:  نیروهای امنیتی،  8 تروریست که عضو یک خانواده و مسئول اقدامات داعش در جنوب موصل بودند را  بازداشت کردند.

 

او افزود: این افراد به مشارکت‌ در ارتکاب وحشیانه‌ترین جنایت‌های کثیف در حق نیروهای امنیتی و غیرنظامیان  اعتراف کرده‌اند. عمده ی جنایات آنان در حفره‌ای بزرگ و عمیق در منطقه «حمام العلیل» رخ داده است. 

این حفره ی بدنام، که حاصل یک نشست طبیعی بزرگ زمین است،  «الخسفه» نام دارد و در هشت کیلومتری جنوب موصل قرار گرفته،  و یکی از بزرگ ترین گورهای جمعی داعش محسوب می‌شود. 

این عناصر برای اجرای اعدام‌های خود از این حفره استفاده می‌کردند.

بیرقدار تاکید کرد:  متهمان در اعدام ۳۷۰ غیرنظامی و افراد منتسب به نیروهای امنیتی،  و بازداشت ۴۰۰ تن از ساکنان موصل، شرکت داشته اند و اعتراف کرده‌اند که  به وحشیانه‌ترین جنایت‌ها در حق آنان دست زده‌ اند. بنابراین باید تدابیر لازم در مورد آنان طبق قانون مبارزه با تروریسم، اتخاذ شود.

نیروهای امنیتی عراق،  بعد از ۹ ماه عملیات نظامی، در ژوئیه ۲۰۱۷ ، تسلط کامل خود بر شهر موصل را  اعلام کردند و در اواخر ماه اوت، به طور کامل استان نینوا را به کنترل خود درآوردند.

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا