جهان اسلام

حمله سنی های تندرو به فوعه و کفریا دفع شد

سنی های تندرو، بامداد امروز (دوشنبه) برای چندمین بار به شهرهای شیعه نشین فوعه و کفریا یورش بردند.

 

سنی های تندرو، بامداد امروز (دوشنبه) برای چندمین بار به شهرهای شیعه نشین فوعه و کفریا یورش بردند.

منابع میدانی از شهرهای محاصره شده فوعه و کفریا در استان ادلب سوریه اعلام کردند که عناصر سنی های تندروی جبهة النصره ـ که با ائتلافی از دیگر گروه ها به تحریر الشام تغییر نام داده ـ با نقض آشکار آتش بس تلاش کردند به مواضع نیروهای مردمی مدافع این دو شهر شیعه نشین نفوذ کنند.

در این حمله که از سمت مزارع بروما انجام شد، تروریست ها ابتدا با کمین ها و تله های انفجاری برخورد کرده و خسارت های فراوانی متحمل شدند.

تغییری در این حمله در نقشه میدانی منطقه صورت نگرفت و شماری از سنی های تندرو به هلاکت رسیده و زخمی شدند.

این گروه پس از ناکامی در دستیابی به اهدف خود عقب نشینی کردند.

ولی به گفته این منابع در این حمله سنی های تندرو بعه شهرهای شیعه نشین فوعه و کفریا، دو تن از نیروهای مدافع مردمی به نام های قدور حاج حسن و فواد محمد الحسن شهید شدند.

شایان ذکر است، پس از اشغال شهر و استان ادلب واقع در شمال غرب سوریه و هم مرز با ترکیه از سوی سنی های تندرو٬ دو شهر شیعه نشین فوعه و کفریا به محاصره در آمدند.

 این محاصره، از تاریخ 28 مارس 2015 (8 فروردین 94) به صورت کامل در آمد و عناصر تروریستی بعد از ناامیدی خود برای شکستن خطوط دفاعی نیروهای مردمی، این دو شهر را تقریبا روزانه هدف حملات خمپاره ای خود قرار دادند.

شهرک‌ها و روستاهای بنش، طعوم، تفتناز، رام حمدان و معره مصرین اصلی ترین محل حضور سنی های تندرویی هستند که به صورت روزانه دو شهر شیعه نشین و محاصره شده فوعه و کفریا را هدف خمپاره قرار می دهند.

 

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا