جهان اسلام

دیده‌بان حقوق بشر: سرکوب مدافعان حقوق زنان در عربستان ادامه دارد

یک نهاد بین المللی مدافع حقوق بشر از ادامه اقدامات شدید علیه مدافعان حقوق زنان در عربستان سعودی از جمله بازداشت و ممنوعیت سفر شمار دیگری از آنها خبر داد.

 

یک نهاد بین المللی مدافع حقوق بشر از ادامه اقدامات شدید علیه مدافعان حقوق زنان در عربستان سعودی از جمله بازداشت و ممنوعیت سفر شمار دیگری از آنها خبر داد.

به گزارش رویترز، سازمان دیده بان حقوق بشر (HRW) امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که حکومت عربستان سعودی در ماه جاری میلادی و در چارچوب عملیات سرکوب شدید مدافعان حقوق زنان، دو فعال زن دیگر را بازداشت و شماری دیگر را نیز ممنوع السفر کرده است.

دیده بان حقوق بشر در این باره تاکید کرد که مقامات سعودی ششم ژوئن جاری (۱۶ خرداد ماه) «نوف عبدالعزیز»، نویسنده و فعال حقوق زنان را پس از ابراز همبستگی با هفت فعال بازداشت شده در ماه گذشته میلادی بازداشت کردند.

این سازمان بین المللی افزود: یک فعال دیگر به نام «میاء الزهرانی» نیز پس از انتشار پیامی در اینترنت که گفته می شود عبدالعزیز از وی خواسته در صورت بازداشت خود آن را منتشر کند، بازداشت شد و هم اکنون هر دوی آنها از برقراری ارتباط با بستگان خود نیز محروم هستند.

بر اساس این گزارش، «ساره لیا ویتسون»، مدیر اجرایی بخش خاورمیانه در دیده بان حقوق بشر در این باره اظهار داشت: به نظر می رسد حکومت عربستان مصمم است به شهروندان خود حتی برای ابراز حمایت لفظی از فعالان زندانی در عملیات بی رحمانه سرکوب مخالفان نیز هیچ گونه فرصتی ندهد.

مدیر اجرایی بخش خاور میانه این سازمان همچنین تصریح کرد: می توان گفت که تنها جرم نوف عبدالعزیز و میاء الزهرانی بیان همبستگی با فعالان بازداشتی همکار خود است.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا