جهان اسلام

کلیسای «برطله» عراق مراسم افطار ماه رمضان برگزار کرد

یک شهرک مسیحی نشین واقع در شمال غرب عراق شاهد برگزاری مراسم افطار از سوی کلیسای ارتدکس سریانی برای مسلمانان روزه دار بود.

 

یک شهرک مسیحی نشین واقع در شمال غرب عراق شاهد برگزاری مراسم افطار از سوی کلیسای ارتدکس سریانی برای مسلمانان روزه دار بود.

به گزارش سومریه نیوز، کلیسای ارتدکس سریانی در شهرک مسیحی نشین «برطله» در شهرستان «الحمدانیه» در شرق استان مرزی نینوا در شمال غرب عراق، در باغچه باشگاه اجتماعی سریانی، مراسم افطار ماه مبارک رمضان برای روزه داران مسلمان برگزار کرد.

بر اساس این گزارش، مشاور پاتریارک کلیسای ارتدکس سریانی، فرماندهان عملیات نینوا، پلیس استان و لشکر ۱۶ ارتش عراق، مدیرکل شبکه بهداشت نینوا، مدیر شهرداری های این استان، یکی از اعضای شورای استانی، فرماندار الحمدانیه، فرمانده پلیس شهرستان و بخشدار برطله، شماری از روحانیون مسلمان و مسیحی، اعضای شورای این بخش و هیئت اداری شورای عشایر سریان، روسا و نمایندگان ادارات خدماتی برطله به همراه برخی از ریش سفیدان و کدخدایان بخش و روستاهای آن و روسا و نمایندگان نهادهای کلیسا، فرهنگی، امنیتی و خیریه فعال در این بخش در مراسم افطاری شرکت کردند و از سوی «یعقوب سعدی»، کشیش کلیسای برطله، اعضای شورای کلیسا و «رائد اسحاق»، نماینده مسیحی پارلمان عراق مورد استقبال قرار گرفتند.

کشیش کلیسای ارتدکس سریانی در برطله طی سخنانی ضمن تبریک ماه مبارک رمضان به مسلمانان و آرزوی یُمن و برکت برای همگان، تاکید کرد که نتایج مثبت چنین اقداماتی در حل و فصل بسیاری از مسائل عامل جلوگیری از همزیستی مسالمت آمیز اقشار جامعه سهیم است.

سعدی ضمن درخواست از شرکت کنندگان در مراسم افطاری برای همکاری در راستای ترسیم تصویر مثبتی از عراق و تبدیل شدن به الگویی برای از بین بردن انواع مختلف کینه توزی و نفرت، در پایان اظهار داشت: ملت عراق درد و رنج زیادی را متحمل شده و زمان آن فرا رسیده که به آسایش برسد.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا