جهان اسلام

زن مسلمان الجزایری به خاطر «دست ندادن با نامحرم» حق تابعیت نگرفت

یک زن مسلمان الجزایری که در مراسم دریافت حق شهروندی از کشور فرانسه حاضر به دست دادن با مقامات نشده بود، حق تابعیت به دست نیاورد.

 

یک زن مسلمان الجزایری که در مراسم دریافت حق شهروندی از کشور فرانسه حاضر به دست دادن با مقامات نشده بود، حق تابعیت به دست نیاورد.

این حکم توسط بالاترین دادگاه اداری فرانسه صادر شده است.

دولت فرانسه اعلام کرد این رفتار  او نشان داده که وی با جامعه فرانسه سازگاری ندارد.

این زن الجزایری با استدلال گفته بود که اعتقادات مذهبی وی مانع از دست دادن با مقامات ارشد یا سیاستمداران اداری در مراسم شهروندی می باشد. این مراسم در ژوئن 2016 در منطقه جنوب شرقی شهر ایزر در فرانسه برگزار شده است. 

این زن الجزایری که از سال 2010 با یک مرد فرانسوی ازدواج کرده و در سال 2017 برای حق تابعیت فرانسوی درخواست داده، این تصمیم دادگاه را «سوءاستفاده از قدرت» توصیف کرد.

لازم  به ذکر است کشور فرانسه با 5 میلیون جمعیت مسلمان بزرگترین کشور مسلمان نشین واقع در اروپای غربی محسوب می شود و اسلام در فرانسه بزرگترین دین پرجمعیت پس از کاتولیک رومی است. 

به گفته فعالان مسلمان، مسئله «دست دادن با نامحرم» اخیرا به یک ابزار سوءاستفاده مقامات فرانسوی علیه مسلمانان تبدیل شده است.

چندی پیش نیز دانش آموزان پسر مسلمانی که حاضر نبودند با معلمان زن دست بدهند، با موج گسترده ای از اعتراضات سیاسی در این کشور روبرو شدند و سیاستمداران سعی کردند به این وسیله مسلمانان را ناسازگار با جامعه فرانسه نشان دهند.

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا