جهان اسلام

بازجویی از هیأت علمای الازهر مصر به دلیل حضور در مراقب اهل بیت علیهم السلام

وزارت اوقاف مصر از بازداشت و بازجویی از شماری از امامان جمعه و علمای الازهر در این کشور که به عراق سفر کرده بودند، خبر داد.

 

وزارت اوقاف مصر از بازداشت و بازجویی از شماری از امامان جمعه و علمای الازهر در این کشور که به عراق سفر کرده بودند، خبر داد.

«صباح عباده» مشاور وزارت اوقاف مصر در اظهاراتی گفت: بازجویی و تحقیقات از «نشأت ذراع» امام جمعه ارشد وزارت اوقاف مصر به دلیل سفر بدون مجوز به عراق در حال انجام است.

وی افزود: ذراع به همراه گروهی از امامان جمعه وابسته به وزارت اوقاف با مدارکی به عراق سفر کرده است که وابستگی وی به این وزارتخانه را نشان می دهد.

عباده خاطرنشان کرد: سفر شیخ نشات ذراع به عراق شخصی بود و وی به همراه همه مبلغانی که به همراهش به این کشور رفته بودند، از کار تعلیق شده اند؛ زیرا آنها نماینده این وزارتخانه مصری می باشند و می بایست پیش از سفر به عراق، از این وزارتخانه مجوز کسب می کردند.

مشاور وزارت اوقاف مصر در ادامه مدعی شد که هر فردی که قصد سفر خارج از کشور دارد باید از محل کار خود مجوز رسمی داشته باشد.

وی تاکید کرد : امنیت ملی خط قرمز است و مقررات خاصی برای حضور امامان جمعه در کنفرانس های خارجی و یا داخلی وجود دارد و مبلغان و ائمه جمعه ای که به عراق سفر کردند، به قوانین وزارت اوقاف اهمیت نداده اند. 

این مقام وزارت اوقاف مصر در پایان گفت: آنها به دلیل سفر بدون مجوز به عراق قوانین وزارت اوقاف را زیرپا گذاشتند. 

وی در ادامه مدعی شد که در زمینه همگرایی میان مذاهب هیچ اختلاف نظری وجود ندارد، اما این موضوع به گفته او مقررات خاص خود را دارد.

وی در باره این به گفته خودش مقررات خاص و نوع همگرایی مذهبی هیچ توضیحی ارائه نکرد. 

گفتنی است این هیات که متشکل از مبلغان و امامان جماعت وابسته به وزارت اوقاف مصر و دانشگاه الازهر مصر بودند، طی سفر به عراق تنها به زیارت عتبات عالیات رفته بودند.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا