جهان اسلام

برگزاری پنجمین دوره مسابقات «هزار حافظ» عراق

پنجمین دوره مسابقات ملی حفظ قرآن کریم ویژه قرآن‌آموزان طرح«هزار حافظ» عراق در شهر کربلا آغاز شده است. 

 

پنجمین دوره مسابقات ملی حفظ قرآن کریم ویژه قرآن‌آموزان طرح«هزار حافظ» عراق در شهر کربلا آغاز شده است. 

 پنجمین دوره از مسابقات ملی حفظ قرآن کریم ویژه قرآن‌آموزان طرح «هزار حافظ»، با حضور نفرات برتر مرحله مقدماتی از استان‌های عراق و در دو بخش بانوان و آقایان آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دارالقرآن آستان حسینی، منتظر منصوری یکی از اعضای کمیته نظارت بر اجرای این مسابقات در ارتباط با نحوه اجرای آن گفت: کمیته داوران این مسابقات در دو بخش آقایان و بانوان با حضور اساتید برجسته قرآنی و با نظارت شیخ ابو احسان بصری، از اساتید قرآنی عراق تشکیل شده است.

وی افزود: شرکت‌کنندگان در این رقابت‌ها بر اساس تعداد جزءهایی از قرآن کریم که حفظ هستند، تقسیم‌بندی شده‌اند به طوری که در رشته‌های مختلف حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۲۰ جزء و حفظ کل قرآن رقابت می‌کنند.

منتظر منصوری گفت: مرحله نهایی این دوره از مسابقات که در شهرک زائرسرای امام حسن مجتبی علیه السلام آغاز شده، به مدت ۴ روز ادامه دارد.

مسابقات ویژه قرآن‌آموزان طرح «هزار حافظ قرآن» به همت دارالقرآن آستان مقدس حسینی برگزار می‌شود و از آن به‌عنوان بزرگترین مسابقات ملی قرآن در زمینه حفظ قرآن کریم نام برده می‌شود.

 گفتنی است؛ طرح «هزار حافظ قرآن» یکی از پروژه‌های قرآنی مهم آستان مقدس حسینی در سطح کشور عراق بوده و هدف از اجرای این طرح، پرورش نسلی از حافظان قرآن برای معرفی آن‌ها به‌عنوان نمایندگان این کشور در مسابقات و محافل بین‌المللی قرآنی است.

 

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا