جهان اسلام

«تدبر در قرآن»، ویژه روشندلان شیعی عربستان

دوره‌های «تدبر در قرآن» ویژه بانوان روشندل در منطقه شیعه نشین عربستان برگزار شد.

 

دوره‌های «تدبر در قرآن» ویژه بانوان روشندل در منطقه شیعه نشین عربستان برگزار شد.

دوره‌های «تدبر در قرآن» ویژه بانوان روشندل، به همت مراکز قرآنی منطقه شیعه‌نشین القطیف واقع در شرق عربستان در حال برگزاری است.

 مؤسسات قرآنی منطقه شیعه‌نشین القطیف درشرق عربستان اهتمام ویژه‌ای به برگزاری دوره‌های تدبر در قرآن ویژه قشرهای مختلف جامعه به‌ویژه بانوان دارند که در حال حاضر اقدام به اجرای دوره‌های تدبر ویژه بانوان روشندل کرده‌اند.

 یکی از این دوره‌های تدبر در قرآن با نظارت خانم شمسه راشد، از بانوان فعال قرآنی شیعی در شرق عربستان، در مرکز روشندلان وابسته به انجمن خیریه «مضر» واقع در شهرک « القدیح» در حال برگزاری است.

شمسه راشد که مربی تدبر در قرآن به‌ویژه برای افراد کم سن و سال است، در این برنامه‌ها تلاش می‌کند با استفاده از روش شرح آیات و با تکیه بر حس شنوایی قرآن‌آموزان، مفاهیم قرآنی را برای آنان تبیین کند.

وی تاکنون کلاس‌های تدبر در سوره‌های توحید، کوثر، فاتحه، همزه، عصر، قارعة، قدر، شرح، نصر و ضحى ویژه کودکان را برگزار کرده است.

برگزاری برنامه‌های «جولة مع سورتين»(گشتی با دو سوره) و «كن من المتدبرين» (از تدبر کنندگان باش) در مرکز قرآنی «دوحه» شهر شیعه‌نشین سیهات ازدیگر فعالیت های قرآنی وی به شمار می‌رود.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا