جهان اسلام

شرکت بیش از 20 میلیون نفر در زیارت اربعین حسینی و ادامه حضور زوار در شهر مقدس کربلا

بیش از 20میلیون نفر در زیارت اربعین حسینی شرکت کردند. 

 

بيش از 20 ميليون نفر در زيارت اربعين حسيني امسال شرکت کردند.

«نصيف الخطابي» رئيس مجلس استانداري کربلاي معلي، از حضور 20 ميليون نفر در مراسم امسال اربعين حسيني خبر داد و گفت: شهر مقدس کربلا همچنان شاهد حضور شيعيان و محبين اهل بيت عليهم السلام از تمام نقاط جهان است.

الخطابي در گفتگوی اختصاصی با شيعه ويوز افزود: ما با استفاده از روش هاي مختلف سر شماري زائران به اين نتيجه رسيديم که کل تعداد زائران داخلي و خارجي امسال اربعين سيد الشهدا عليه السلام،  بيست ميليون نفر است.

وي افزود: آماري که از سوي حجت الاسلام و المسلمین «سيد احمد صافي»  متولي شرعي آستان مقدس عباسي و با استفاده از بهترين دوربين ها، اعلام شد  14 ميليون نفر بوده است که اين تعداد از روز هفتم ماه صفر تا روز بيستم صفر محاسبه شده، و اين درحالي است که مراسم اربعين حسيني، از قبل و بعد از آن تا روز 22 ماه صفر و با حضور خيل عظيم جمعيت در شهر مقدس کربلا برقرار بود. الخطابي همچنين گفت:  ورود بخشي از زائران به کربلا نيز از راه ها و محورهايي بوده است که فاقد دوربين هاي نظارتي  بر تعداد زائران هستند، مانند جاده شهر عين التمر  به کربلا.

از سوي ديگر، «عقيل الياسري» معاون بخش امور فکري و فرهنگي آستان مقدس عباسي تصريح کرد:

آماري که در شهر مقدس کربلا اعلام شد، شامل برخي از ورودي هاي اين شهر بوده و فقط آمار تصاوير گرفته شده از دوربين ها ي نظارتي را شامل مي شود؛ و اين در حاليست که 12000 موکب خدماتي با پرسنل و کادرهاي داوطلب نيز به شهر مقدس کربلا وارد شده بودند و هيچ کدام از اين ها  محاسبه نشده اند.

 

الياسري در پايان گفتگوي خود، با اشاره به فراگير نبودن آمار اعلام شده، گفت:  زائران اربعين حسيني و موکب هاي خدماتي از روز اول  صفر تا شب 23 ماه صفر حضور و ورود خود را به شهر مقدس کربلا به ثبت رساندند و شهر مقدس کربلا نيز کماکان شاهد حضور خيل جمعيت از گوشه و کنار جهان است.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا