جهان اسلام

تظاهرات و اعتراضات خشمناک بحرینی ها در رد عادی سازی روابط با اسرائیل و محکومیت بازداشت نوجوانان

مناطق مختلف بحرین شاهد برگزاری تظاهرات و اعتراضات گسترده در محکومیت اقدامات اخیر رژیم این کشور بود.

 

مناطق مختلف بحرین شاهد برگزاری تظاهرات و اعتراضات گسترده در محکومیت اقدامات اخیر رژیم این کشور بود.

شهروندان بحرینی در این تظاهرات مخالفت خود را با عادی سازی روابط رژیم آل خلیفه با اسرائیل اعلام کرده و جنایات و تجاوزگری های پی در پی نیروهای این رژیم علیه شهروندان بود.

معترضان بحرینی همچنین بازداشت کودکان و نوجوانان از سوی نیروهای امنیتی این کشور را محکوم کرده و با سردادن شعارهای اعلام نمودند تا مطالبه حقوق خود دست از اعتراض بر نمی دارند.

ناظران اوضاع بحرین نیز از این تظاهرات ها با عنوان تظاهرات انبوه و خشمگینانه تعبیر کرده و گفته اند که این حجم از اعتراض ها بر ناکامی اقدامات و سیاست های سرکوبگرایانه رژیم آل خلیفه برای ارعاب شهروندان دلالت دارد.

گفتنی است، انجمن بین‌المللی حمایت از حقوق و آزادی‌ها(ICSRF) ـ عضو دیوان بین‌المللی کیفری لاهه ـ نیز، در بیانیه‌ای با اشاره به بازداشت حداقل 6 کودک بحرینی طی ده روز گذشته از طریق هجوم به منازل آنان و ترساندن خانواده‌هایشان، خواستار آزادی کودکان بحرینی بازداشت شده و تغییر در تعامل با مردم این کشور شده بود.

دستکم 85 درصد از جمعیت بومی بحرین را شیعیان تشکلی می دهند ولی از کمترین حقوق اجتماعی ـ سیاسی در کشور خود برخوردار نبوده و به همین جهت، حقوق شهروندی آنها به اشکال مختلف توسط رژیم سلفی مذهب آل خلیفه نقض می شود.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا