جهان اسلام

تشرف بانوی آلمانی به دین اسلام در حرم مطهر رضوی

بانوی آلمانی در حرم مطهر رضوی با ادای شهادت های ثلاثه به دین مبین اسلام مشرف شد.

 

بانوی آلمانی در حرم مطهر رضوی با ادای شهادت های ثلاثه به دین مبین اسلام مشرف شد.

«جاسمین اوزرن» بانوی آلمانی که برای حضور در مراسم پرشور عزای حسینی همراه خانواده خود به مشهد مقدس سفر کرده بود، با حضور در دفتر مدیریت زائران غیر ایرانی آستان مقدس رضوی، به دین اسلام مشرف و مذهب تشیع را برگزید.

این بانوی تازه مسلمان که عشق ویژه‌ای به حضرت «اباعبدالله الحسین علیه السلام» دارد، گفت: عشق به امیرالمومنین و امام حسین‌ علیهما سلام، مهم‌ترین محرک من برای اسلام آوردن بود.

وی با بیان اینکه همسرش مسلمان است، افزود: خانواده همسرم در این زمینه بسیار راهنمایی‌ام کردند و جلوه‌های زیبای اسلام مانند احترام، سخاوت و بخشندگی، صلح، دوستی، عدالت و اجباری نبودن دین را به من نشان دادند و من مجذوب این دین الهی شدم.

این بانوی تازه مسلمان افزود: امروزه کشورهای اروپایی مخالفت آشکاری با اسلام و مسلمانان دارند و بسیار واضح است انديشه‌ها و بینش‌های فكرى واقعی اين، دین دلیل اصلی حمله و هجوم دشمنان است.

وی گفت: رسانه ها با تبلیغات سوء خود تلاش دارند تا قوانين اسلام را مخالف با حقوق بشر نشان دهند و به همین خاطر گاهى آموزه‌ها و احکام این دین را به عنوان اشکال مطرح می‌کنند.

جاسمین با تاکید بر اینکه تبعيض و بي عدالتي از مشکلات اصلی مسلمانان در آلمان است، گفت: در حال حاضر بزرگترین مشکل مسلمانان مسئله حجاب زنان و فعالیت آنان در محیط‌های اداری است.

وی در پایان گفت: حرم مطهر امام هشتم را بسیار دوست دارم و تصمیم گرفته ام تا همراه همسر و دخترم در ایران زندگی کنم.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا