جهان اسلام

وضعیت وخیم بانوان زندانی در بحرین

وضعیت زندان زنان بحرین نابسامان است.

 

وضعیت زندان زنان بحرین نابسامان است.

مرکز حقوق بشر و دموکراسی بحرین اعلام کرده زنان بحرینی در زندان مسموم شده اند و مسئولان زندان به این خاطر از ارتباط مستقیم آنها با خانواده های خود جلوگیری می کند.

به گفته این مرکز، خانم «ابتسام الصائغ» از فعالان حقوق بشر که در زندان آل خلیفه به سر می برد، در تماسی تلفنی اعلام کرده که رئیس زندان زنان اجازه ملاقات به زندانیان نمی دهد، زیرا تعدادی از آنها مسموم شده اند.

وی همچنین گفته: زنان زندانی در غذای خود تعداد زیادی حشره مشاهده کرده اند و بوی بسیار بدی نیز از غذا به مشام رسیده به گونه ای که می توان غذای زندان را یک شکنجه برای زندانیان به شمار آورد.

خانم الصائغ که خود از وضعیت سلامتی نابسامانی در زندان بحرین برخوردار است همچنین گفته که دو زن از مصر و مغرب در زندان همراه آنها هستند که آنها نیز مسموم شده و علاوه بر این وضعیت بهداشتی زندان نیز بسیار وخیم و نا مناسب است.

خانم «هاجر منصور» از زنان زندانی سیاسی و مادر همسر «سید احمد الوداعی» از فعالان حقوق بشر است نیز به تازگی در زندان بیمار شده و با این حال از تماس با فرزند زندانی خود محروم است که موجب افزایش شکنجه روحی وی شده.

دو تن دیگر از بانوان شیعه بحرینی نیز در زندان بیمار شده اند تا آنجا که جان آنها به خطر افتاده و از این رو مرکز حقوق بشر و دموکراسی بحرین از مسئولان بحرین خواسته شرایط لازم و مناسب برای تغذیه و سلامت و بهداشت زندانیان زن را فراهم سازند.

«سید احمد الوداعی» که مدیر اجرایی این مرکز است گفت: باید به کارشناسان و بازرسان سازمان ملل اجازه داده شود به بحرین سفر کرده و شرایط نابسامان زندان ها را از نزدیک ببینند.

بحرین در سایه سکوت رسانه های بزرگ و عدم دسترسی خبرنگاران آزاد یا بازرسان سازمان های حقوق بشری مستقل به شکنجه گاهی برای شیعیان این کشور تبدیل شده است.

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا