جهان اسلام

اعطای تابعیت بحرینی به ۱۲۰ هزار مزدور بیگانه

حکومت بحرین، در تلاش برای تغییر بافت مذهبی این کشور است.

 

حکومت بحرین، در تلاش برای تغییر بافت مذهبی این کشور است.

یک فعال حقوق بشر بحرینی از اعطای تابعیت این کشور به ۱۲۰ هزار مزدور بیگانه با هدف تغییر بافت جامعه این کشور، خبر داد.

مسعود جهرمی از فعالان بحرینی در مقاله ای، اوضاع حقوق بشر در این کشور را بحرانی توصیف کرد و نوشت: اعطای تابعیت سیاسی به مزدوران بیگانه و سلب تابعیت شهروندان اصیل بحرین به ابزار و سلاحی از سوی نظام برای مجازات معارضان سیاسی مبدل شده است.

وی افزود: سلب تابعیت مخالف همه عرف ها و قوانین و تجاوز به حقوق بشر به شمار می آید. کسانی که سلب تابعیت شده اند هیچ تابعیت دیگری نداشته و هم اکنون بدون شناسنامه مشغول به زندگی هستند که این مساله با قوانین بین المللی مغایرت دارد.

وی با اشاره به گزارشی موسوم به «البندر» در سال 2006 میلادی، اظهار داشت: سیاست تابعیت سیاسی یکی از نمادهای تبعیض به شمار می آید که طی آن 120 هزار بیگانه، تابعیت بحرینی دریافت کردند و این بدین معناست که بیش از 20 درصد از بافت ساکنان اصلی دچار تغییر شده است.

این فعال بحرینی ادامه داد: سیاست اعطای تابعیت به بیگانگان یک تهدید برای هویت بحرین است و می تواند به عنوان یک نسل کشی برای اهالی این کشور، خصوصا شیعیان مطرح شود.

وی با اشاره به اینکه بیش از 400 شهروند در مدت 4 سال به دلایل سیاسی سلب تابعیت شده اند، تأکید کرد که همه این سلب تابعیت ها به صورت غیرقانونی صورت گرفته و آنان از زندگی کریمانه در وطنشان محروم شده و در آخر، مجبور به خروج از بحرین هستند.

جهرمی که تابعیت وی در سال 2015 از سوی پادشاه بحرین سلب شده است، خاطرنشان ساخت: متاسفانه ملت بحرین با انواع ظلم و ستم طایفه ای مواجه شده و سازمان های حقوقی جهان و سازمان ملل تنها به محکومیت بسنده می کنند. 

به گفته وی، سازمان ملل به ابزاری در دست کشورهای استعماری جهان تبدیل شده و مصالح این کشورها را تامین می کند.

 

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا