جهان اسلام

فراخوان مقاله برای همایش علامه حلی در عراق

مرکز علامه حلی در استان «بابل» عراق از برگزاری همایش بین‌المللی علامه حلی با همکاری آستان مقدس حسینی خبر داد.

 

مرکز علامه حلی در استان «بابل» عراق از برگزاری همایش بین‌المللی علامه حلی با همکاری آستان مقدس حسینی خبر داد.

 همایش بین‌المللی علامه حلی با شعار «حوزه علمیه حله، میراث ریشه‌دار و تحول در روش‌ها» با نظارت شیخ «عبدالمهدی کربلایی» تولیت شرعی آستان مقدس حسینی در ۱۷ اردیبهشت‌ماه سال آینده(۱۳۹۷) برگزار می‌شود. 

«شیخ عقیل الکفلی» ناظر مرکز علامه حلی در این باره گفت: در این همایش شخصیت «علامه حلی»قدس سره، به عنوان یکی از بزرگان حوزه علمیه حله و دستاوردهای علمی این فقیه برجسته بررسی خواهد شد.  

وی با بیان این که این همایش دارای ۹ محور علوم قرآن و تفسیر، فقه و اصول، علوم حدیث و رجال، کلام و عقاید، علوم عقلی و طبیعی، اخلاق و عرفان، تاریخ، اندیشه و سیاست، زبان و ادبیات عرب و مطالعات مربوط به آثار علامه حلی است، گفت: اصالت و نوآوری در بحث فقهی و علم اصول از دیدگاه علامه حلی از مباحثی است که در همایش علامه حلی بررسی می‌شود. 

وی با بیان این که رعایت کردن اصول تحقیق، یکی از شروط مشارکت در این همایش است، تصریح کرد: مقالات باید در ارتباط با یکی از محورهای ذکر شده بوده و قبلا منتشر نشده باشد. 

الکفلی با بیان این که مقالات نباید کمتر از ۱۵ صفحه باشند، تأکید کرد: هر پژوهشگر می‌تواند در بیش از یک محور مقاله ارائه دهد و همه پژوهش‌ها و خلاصه‌های آنها مورد بررسی علمی قرار خواهد گرفت. 

به گفته وی، پژوهش‌ها می‌تواند به صورت اشتراکی و توسط چند پژوهشگر نوشته شود به شرط آنکه به زبان عربی شود و خالی از غلط‌های املایی، صرفی و نحوی بوده و خلاصه مقاله نیز نباید بیش از ۱۵۰ کلمه باشد.

گفتنی است، از همه پژوهشگران، اساتید دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه در عراق و دیگر کشورها دعوت شده تا در این همایش شرکت کنند.

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا