Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
جهان اسلام

آغاز حمله نیروهای عراقی به موصل قدیم

نیروهای عراقی عملیات جدیدی را برای آزادسازی کامل محلات قدیمی موصل آغاز کرده‌اند.

 

 

نیروهای عراقی عملیات جدیدی را برای آزادسازی کامل محلات قدیمی موصل آغاز کرده‌اند. 

آزادسازی این منطقه بسیار دشوار است چرا که سنی های تندروی داعش از عاملان انتحاری استفاده کرده و اجازه نزدیک شدن به این منطقه را نمی‌دهند.

وزارت کشور عراق در بیانیه‌ای، جنگ در بخش قدیمی شهر را آخرین ایستگاه جنگ با نیروهای باقی مانده گروه تروریستی داعش در موصل دانست.

براساس اعلام بیانیه وزارت کشور عراق، نیروهای مشترک پلیس، ارتش و مبارزه با تروریسم از سه محور ورود به بخش قدیمی شهر را آغاز کرده اند.

مساحت این منطقه به گفته «حسام العبار» عضو شورای استان نینوا از سه کیلومتر مربع تجاوز نمی‌کند و به گفته او در حدود 300 تروریست در این منطقه پنهان شده اند.

۸ ماه پیش بود که نیروهای عراقی حمله به موصل را آغاز کردند و حالا گفته می‌شود سنی های تندرو داعش تنها در چند بخش شهر و در محلات قدیمی همچنان مقاومت می‌کنند.

داعش در سال ۲۰۱۴ میلادی موصل را به تصرف خود درآورده و آن را مرکز خلافت خود خوانده خود، معرفی کرده بود که هم اکنون نیروهای عراقی در حال بازپسگیری کامل آن هستند.

 

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا