Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
جهان اسلام

ارتش سوریه در آستانه تسلط کامل بر شهر «حمص»

با پایان خروج آخرین گروه از شبه‌نظامیان از محله «الوعر» در شهر «حمص»،  ارتش سوریه در آستانه کنترل کامل این شهر قرار دارد.

 

با پایان خروج آخرین گروه از شبه‌نظامیان از محله «الوعر» در شهر «حمص»،  ارتش سوریه در آستانه کنترل کامل این شهر قرار دارد.

به گزارش روزنامه رای الیوم، ارتش سوریه در آستانه کنترل کامل شهر حمص قرار دارد و روز گذشته عملیات خروج آخرین گروه از شبه‌نظامیان مخالف، از محله الوعر – آخرین پایگاه آنان در حمص – انجام شد.

«طلال البرازی» استاندار حمص،  در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه گفت:  عملیات تخلیه محله الوعر از اسلحه و گروه هاى مسلح ادامه دارد و این آخرین خروج شبه‌نظامیان از الوعر است.

به گفته البرازی، حدود ۳۰۰۰ تن، از جمله ۷۰۰ شبه‌نظامی از سنى هاى تندرو به همراه خانواده‌هایشان و غیرنظامیانی که تمایل به خروج از محله الوعر داشتند، این محله را ترک کردند.

البرازی افزود: این گروه به استان ادلب در شمال غرب سوریه و یا شهر جرابلس در شمال این کشور منتقل شدند.

به گفته البرازی، با پایان این مرحله، تعداد کسانی که شهر حمص را ترک کرده‌اند، فراتر از ۱۵ هزار تن هستند؛ که از این تعداد،  ۳۰۰۰ تن از سنى هاى تندرو،  و ۱۲ هزار تن از اعضای خانواده‌های آن ها و غیرنظامیان بوده‌اند.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا