جهان اسلام

درخواست سازمان جهانی شیعه رایتس واچ از جامعه جهانی برای بازگرداندن مجروحان مفقود انفجار فوعه و کفریا

سازمان شیعه رایتس واچ، در واکنش به مفقود شدن تعداد از شیعیان «فوعه و کفریا» واکنش نشان داد.

 

سازمان شیعه رایتس واچ، در واکنش به مفقود شدن تعداد از شیعیان «فوعه و کفریا» واکنش نشان داد.

سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان (شیعه رایتس واچ) با صدور بیانیه‌ای از جامعه جهانی خواست تا قدمی مثبت برای بازگرداندن مجروحان مفقود شده در انفجار تروریستیِ محله «الراشدینِ» حلب سوریه برداشته و آنان را به خانواده های خود بازگرداند.

این سازمان بین المللی، همچنین از کشور ترکیه خواست تا با اعمال فشار بر گروه های تروریستی، زمینه بازگشت افراد زخمی مفقود شده که اغلب آنها را کودکان و زنان تشکیل می‌دهند را فراهم کند. 

در ادامه این بیانیه که نسخه ای از آن برای «شیعه ویوز» ارسال شده، آمده است:

به گروگان گرفتن کودکان و زنان توسط تروریست های جنایتکار، بیانگر وحشیگری و خونخواری آنها است که مغایر با تمامی قوانین بشری و عرف های بین المللی است. 

شیعه رایتس واچ در بیانیه خود از جامعه بین‌الملل و خصوصا دولت ترکیه که خود همکاری مستقیمی با سنی های تندرو داشته و حامی رسمی گروه های تروریستی حاضر در شمال سوریه است، خواسته تا با تغییر سیاست های خود، این گروهک ها را وادار نماید تا شیعیان فوعه و کفریا را به آغوش گرم خانواده هایشان بازگردانند.

این سازمان بین المللی که وضعیت شیعیان در سراسر جهان را رصد می کند، در پایان بیانیه خود آورده است که تمامی ارگان های دولتی و طرف های درگیر در سوریه، مسئول جان مفقود شدگان مجروح بوده و باید در راستای معاهده «ژنو» در امر حمایت از غیر نظامیان در جنگ کوشا باشند و در غیر این صورت عواقب این گونه اعمال به عهده خود آنهاست.

 

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا