جهان اسلام

شش ماه بازداشت یک جوان شیعه در بحرین بدون کوچکترین تماسی با خارج

نقض قوانین حقوق بشر به اشکال مختلفی در کشور بحرین ادامه دارد.

 

نقض قوانین حقوق بشر به اشکال مختلفی در کشور بحرین ادامه دارد.

این اقدامات که با تمامی کنوانسیون های بین المللی مغایرت داشته و قوانین بین المللی را زیر پا می گذارد، در سایه حمایت کشورهایی که از رژیم آل خلیفه حمایت می کنند صورت می گیرد، کشورهایی که خود را مدافع حقوق بشر در جهان معرفی می کنند.

در همین راستا، خانواده «سید علوی سید حسین» جوان شیعه بحرینی که از سوی نیروهای امنیتی این کشور بازداشت شده است، اعلام کردند که بیش ازشش ماه است که فرزندشان بازداشت شده و نیروهای امنیتی هیچ اطلاعاتی درباره وی به آنها نداده و خانواده این جوان شیعه از وضعیت سلامت وی بی خبرند..

خانواده این جوان شیعه افزودند: نیروهای امنیتی حتی در زمان دستگیری فرزند ما، هیچگونه اطلاعاتی در اختیار ما قرار ندادند و عملا جوان ما را بدون هیچ دلیلی بازداشت نموده اند.

این خانواده بحرینی همچنین اعلام کرده اند که نیروهای امنیتی اجازه ملاقات با فرزندشان و یا ملاقات با وکیل وی را نمی دهند و «سید علوی سید حسین» نیز حق تماس تلفنی با خانواده اش را نیز ندارد.

بحرین بیش از شش سال است که صحنه سرکوب شدید درخواست های انسانی مردم این کشور، توسط حکومت آل خلیفه است.

بسیاری از موسسات حقوق بشری از جمله «سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان» ـ شیعه رایتس واچ ـ با صدور بیانیه های متعددی، ضمن محکوم نمودن اقدامات خشونت آمیز حاکمان بحرین، درباره عواقب این گونه اقدامات به آنها هشدار داده است.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا