عتبات و اماکن مقدسه

رونمایی از طرح سقف‌گذاری صحن حرم حضرت عباس علیه السلام

همزمان با سالروز ولادت حضرت زهراء سلام الله علیها از پروژه سقف‌گذاری صحن مطهر حضرت عباس علیه السلام رونمایی شد.

 

همزمان با سالروز ولادت حضرت زهراء سلام الله علیها از پروژه سقف‌گذاری صحن مطهر حضرت عباس علیه السلام رونمایی شد.

در این مراسم شخصیتهای دینی و مذهبی، نمایندگانی از عتبات عالیات و مزارهای شیعی عراق، ریاست محترم دیوان وقف شیعی عراق، شخصیتهای فرهنگی، عشایری و جمع کثیری ازمومنان، مجاوران و زائران حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم و پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید «حجت الاسلام سید احمد صافی» متولی شرعی آستان مقدس عباسی به ایراد سخن پرداخت.

وی ضمن تبریک میلاد مسعود بی بی دو عالم حضرت زهراء سلام الله علیها، از خداوند متعال خواست تا به برکت این بانوی بزرگوار نعمت امنیت را به ملت عراق ارزانی فرماید.

پس از آن آقای سید علاء الموسوی ریاست محترم دیوان وقف شیعی عراق در سخنانی از دست اندرکاران حرم مطهر خواست تا نسبت به توسعه صحن مطهر حضرت عباس علیه السلام السلام و اضافه نمودن صحن های جدید به این حرم مطهر اقدام نمایند، چرا که فضاهای فعلی متناسب با حجم زائران این بارگاه ملکوتی نیست.

در ادامه این مراسم آقای مهندس «ضیاء مجید الصائغ» رئیس قسمت پروژه های مهندسی آستان مقدس عباسی، به تشریح بخش های مختلف این پروژه به عنوان ناظر اصلی اجرای این پروژه از ابتدا تا کنون پرداخت.

در پایان این مراسم و پس از قرائت زیارت حضرت عباس علیه السلام، از پروژه سقف‌گذاری صحن مطهر حضرت عباس علیه السلام به شکل رسمی رونمایی شد.

 

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا