عتبات و اماکن مقدسه

آغاز فاز دوم عملیات بازسازی مقام امام زمان عجل الله فرجه الشریف + تصاویر

بازسازی مقام حضرت صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف توسط اداره مهندسی حرم مطهر حضرت عباس علیه السلام 

به گزارش شیعه ویوز ، رئیس اداره مهندسی حرم مطهر عباسی در گفتگو با خبرنگار شبکه جهانی الکفیل ضمن بیان مرحله اول این عملیات و اجرای مجدد کاشی کاری این مقام شریف و همچنین بازسازی دیوارهای آسیب دیده و نماکاری آنها ، گفت: دیوارهای مقام صاحب الزمان علیه السلام از داخل به ارتفاع 120 سانتی متر و از خارج مقام به ارتفاع 150 سانتی متر با سنگ مرمر نما شده است. 

وی از بازسازی نمای ورودی این مقام با مرمر ایتالیائی و کاشی کربلائی با 30% ترکیبات طلا و همچنین گنبد این مقام شریف خبر داد. وی کاشی بکار ر فته در این مقام را دقیقا از نوع کاشی بکار رفته در طرح توسعه و بازسازی حرم مطهر عباسی اعلام نمود. 

هم چنین وی مرحله بعدی را نماسازی دیوارهای این مقام از بالای مرمر اجر اشده با کاشی کربلائی عنوان نمود و گفت: عملیات مورد اشاره آغاز گردیده و تنها نصب کتیبه بالای کاشی و آئینه کاری داخل مقام از مجموع فعالیتها باقی مانده است. 

یادآور میگردد پیش از این هیچگونه عملیات توسعه در مقام امام زمان عجل الله فرجه الشریف به این ابعاد انجام نگردیده و آثار فرسایش ناشی از شرایط محیطی و عوامل ناشی از استفاده از مصالح غیر مرغوب بالاخص در گنبد و دیوارها نمایان گردیده بود که در نتیجه اداره مهندسی حرم مطهر را بر آن داشت تا نسبت به بازسازی و توسعه این مقام شریف اهتمام ورزد. 

 

alt

 

alt

alt

alt

alt

alt

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا