عتبات و اماکن مقدسه

پذیرایی مهمانسرای حضرت عباس علیه السلام در جاده نجف – کربلا + تصاویر

آستان مقدس حرم مطهر حضرت ابالفضل العباس علیه السلام با برپایی خیمه ای در مسیر زائران اربعین حسینی خود را در خدمتگزاری زوار حسینی سهیم نمودند.

هر زائر با ورود به مهمانسرای خارجی حرم مطهر حضرت عباس علیه السلام به وضوح تلاش بی وقفه خادمان حرم مطهر را مشاهده می کند. این مهمانسرا که در مسیر نجف – کربلا احداث گردیده با پرچم حرم مطهر حضرت عباس  علیه السلام راهنمای هر زائر دلباخته ایست که به سمت شهر کربلا در حرکت است.

آقای حاج کاظم عباده مسئول مهمانسرای حرم مطهر در خصوص خدمات ارائه شده از سوی مهمانسرا به زائران در طول مسیر گفت: مهمانسرا فعالیت خود را از روز اول صفر با ارائه سه وعده غذائی آغاز نمود. وی در ادامه از ارائه 6000 پرس غذا در هر وعده خبر داد و گفت: همزمان با نزدیک تر شدن به روز اربعین تعداد پرس غذای سرو شده افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به سردی هوا از ارائه چای و نوشیدنی های گرم به زائران خبر داد و افزود: در مهمانسرای خارجی حضرت و در فواصل وعده های غذائی، میوه و سایر مایحتاج زائران سرو میگردد.

وی از فراهم شدن امکان اسکان زائران در 6 سالن با ظرفیت هر سالن 650 نفر خبر داد و گفت: تعدادی سالن نیز برای اسکان بانوان اختصاص یافته و این سالن ها توسط پرسنل زن حرم مطهر اداره می گردد. در کنار این مهمانسار همچنین نانوائی جهت تامین نان مورد نیاز مهمانسرا و هیاتهای خدماتی احداث گردیده است.

آقای عباده از استقرار چهار دستگاه کانکس در طول مسیر برای تقدیم چای و نوشیدنی به زائران، دو دستگاه کانکس برای ارائه خدمات درمانی سرپائی با همکاری اداره بهداشت کربلا و همچنین 75 دستگاه سرویس بهداشتی مجهز به سیستم آب گرم خبر داد

 

alt

 

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا