عتبات و اماکن مقدسه

نخستین جشنواره بین المللی غدیر در نجف اشرف + تصاویر

در اولین جشنواره بين المللي غدير در نجف اشرف  با حضور هیئت هایی از 34 کشور مختلف جهان برگزار شد

 

به گزارش شیعه ویوز هيئت هايي از 34كشور از اديان مختلف با شرکت در اولین جشنواره بين المللي غدير در نجف اشرف و ارائه پژوهش هاي مختلف درباره شخصيت امیرالمومنین علي (عليه السلام) و عيد غدير، بر تسامح ميان اديان تاکید کرد.

 

alt

 

 اين نخستين بار است كه هيئت هايي از 34 كشور عربي و غیر عربی، اسلامي و اديان و طايفه هاي دیگر براي مشاركت در جشنواره بين المللي دغدير به بارگاه مقدس اميرالمومنين (عليه السلام) مشرف مي شوند.

 

alt

alt

alt

 

” علي حجي ” ناظر جشنواره بين المللي غدير نيز گفت: اين جشنواره شامل سخنراني شركت كنندگان و جلسات بحث و بررسي به مدت سه روز است و علاوه بر آن، شب شعرها و نمايشگاه هايي براي عرضه آثار خوشنويسي و ديگر آثار هنري برگار خواهد شد.

 

در اين جنشواره، 150 پژوهش شخصيت هاي ديني و عالمان و انديشمندان اديان مختلف ارائه خواهد شد كه در آن، شخصيت امیر المومنین علي (عليه السلام) و عيد غدير بر اساس دين، طايفه يا قوميت پژوهشگر مورد بررسي قرار مي گيرد.

 

alt

alt

alt

 

” الاشمندريد ميشل ” از مسيحي هاي شركت كننده در اين جشنواره گفت: ما براي تبريك به برادرانمان كه روز بزرگ عيد غدير را جشن مي گيرند به اينجا آمده ايم، در واقع ما براي تبريك به ملتي آمده ايم كه ما را دوست دارد و ما آن ها را دوست مي داريم و در كنار آن ها زندگي مي كنيم و دعا مي كنيم كه خداند همه ما را حفظ كند.

 

alt

alt

alt

اين كنفرانس با استقبال گسترده مواجه شد و شركت كنندگان و برگزار كنندگان آن بر ضرورت رهایی از خشونت ميان اديان و طايفه ها و مذاهب تاكيد كردند و اشاعه تفكر تسامح و برادري ميان ملت ها را خواستار شدند.

قاضي ” حسن دلّي ” مفتي مرجعيون در لبنان گفت: ما در این جشنواره شرکت کردیم تا تاكيد كنيم كه گفت و گو ميان مذاهب، ضرورت اجتناب ناپذير همه مسلمانان است و هر مسلماني موظف است با اين منطق با ساير برادران ديني خود تعامل داشته باشد.

 

 

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا