عتبات و اماکن مقدسه

راه‌اندازی نمازخانه‌ ویژه ناشنوایان در مکه

ریاست کل امور مسجدالحرام از مجهزشدن نماز‌خانه‌‌ای در مکه مکرمه به مترجمان زبان اشاره با هدف خدمت‌رسانی به افراد ناشنوا خبر داد.

 

ریاست کل امور مسجدالحرام از مجهزشدن نماز‌خانه‌‌ای در مکه مکرمه به مترجمان زبان اشاره با هدف خدمت‌رسانی به افراد ناشنوا خبر داد.

ریاست کل امور مسجدالحرام در بیانیه‌ای اعلام کرد: در این نمازخانه ویژه  ناشنوایان، شماری از مترجمان به زبان اشاره حضور دارند که شعایر نمازهای جمعه، خطبه‌های نماز عید فطر و قربان و سخنرانی های مختلف مسجدالحرام را به زبان اشاره ترجمه می‌کنند.

در این بیانیه آمده: خدمت به روشندلان از دیگر برنامه‌های این مؤسسه است و در همین راستا، عصای سفیدی برای راهنمایی افراد روشندل به نماز‌خانه‌‌های ویژه این قشر از جامعه اختصاص داده شده است. همچنین، یک کیف ویژه که شامل نسخه قرآن، کتاب، نقشه‌های حرم مکی و مشاعر مقدسه به زبان بریل است، در اختیار روشندلان قرار می‌گیرد.

ریاست کل امور مسجدالحرام در این بیانیه تصریح کرد: یک وسیله نگهدارنده قرآن نیز برای این افراد آماده شده که به آن‌ها اجازه می‌دهد در وضعیت‌های مختلف به تلاوت قرآن بپردازند، علاوه بر این، قرآن با قلم گویا و ساعت گویایی که اوقات شرعی را اعلام می‌کند، از دیگر امکاناتی است که در این نمازخانه‌ها در اختیار این افراد قرار می‌گیرد.

در این بیانیه همچنین، به اختصاص درب‌ها، راهرو‌ها و مسیرهای ویژه‌ای با علامت‌های مشخص و با هدف تسهیل رفت و آمد افراد معلول و مجهزکردن نمازخانه‌ها به تمامی امور مورد نیاز این قشر اشاره شده و آمده؛ کارکنانی با هدف چگونگی تعامل با این قشر از جامعه تربیت شده‌اند.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا