عتبات و اماکن مقدسه

زیارت اربعین 1440 جلوه ای از اتحاد بر محور امام حسین علیه السلام

مراسم زيارت ميليوني اربعين حسيني با شعار «حسین  محور اتحاد» برگزار شد.

 

مراسم زيارت ميليوني اربعين حسيني با شعار «حسین  محور اتحاد» برگزار شد.

مراسم اربعين حسيني با حضور ميليون ها عاشق و دلسوخته حضرت «ابا عبد الله الحسين عليه السلام» در شهر مقدس کربلا برگزار شد.

به گزارش شیعه ویوز، در اين مراسم عظيم، شيعيان از بيش از 80 کشور جهان خود را به عراق رسانده و سپس با پاي پياده به سمت شهر مقدس کربلا حرکت نمودند تا در اين بزرگترين همايش انساني شعار اتحاد بر محور امام حسین علیه السلام را به گوش جهانیان برسانند.

بسیاری از زائران از کشورهای هند، پاکستان، افغانستان، ایران و آذربایجان با پیمودن هزاران کیلومتر و ده ها روز پیاده روی خود را به شهر مقدس کربلا رسانده اند و بسیاری نیز بیش از 600 کیلومتر از جنوبی ترین نقطه عراق تا شهر مقدس کربلا پیاده روی کرده اند.

امسال برای اولین سال پس از آزاد سازی شهر موصل عراق از سلطه سنی های تندروی داعش، شیعیان این شهر نیز برای ادای زیارت اباعبدالله الحسین علیه السلام در روز اربعین خود را با پای پیاده به کربلا رساندند.

ده ها هزار موکب خدمات رساني، در اربعين امسال با ارائه انواع خدمات به ميليون ها زائر، در داخل شهر مقدس کربلا و تمامی جاده های کشور عراق که به این شهر مقدس منتهی می شود از آنها پذيرايي کردند.

همچنین صدها موکب از کشورهاي غير عراقي مانند کويت، سوريه، عمان، عربستان، لبنان، بحرين، ايران، آمريکا، انگلستان، سوئد، آلمان، دانمارک، روسيه، هند، افغانستان، آذربايجان، ترکيه، امارات، تانزانيا و نروژ به عراق آمده اند و در ایام اربعين امام حسین علیه السلام با ايجاد موکب در خدمت رساني به زائران مشارکت کرده اند.

گفتني است، امسال نيز مانند سال هاي گذشته علاوه بر ميليون ها تن از شيعيان، صدها تن از مذاهب و اديان ديگر در زيارت ميليوني اربعين حضور داشتند و همگي علي رغم تنوع ديني، قوميتي يا مليتي، ضمن حضور در اين بزرگترين همايش انساني، به زيارت «امام حسين عليه السلام» در روز اربعين مشرف شدند.

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا