عتبات و اماکن مقدسه

کنترل امنیت زائران عتبات عالیات در روز عرفه توسط عتبه حسینی

آستان مقدس حسینی از اجرای تدابیر شدید امنیتی برای حفظ  امنیت زائران حسینی در روز عرفه و ایام عید سعید قربان خبر داد.

 

آستان مقدس حسینی از اجرای تدابیر شدید امنیتی برای حفظ  امنیت زائران حسینی در روز عرفه و ایام عید سعید قربان خبر داد.

به گزارش شیعه ویوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حسینی، «رسول فضاله» مدیر مرکز نظارت امنیتی این آستان مقدس گفت: دوربین هایی با دقت بسیار زیاد برای تامین امنیت راه ها و ورودهای اصلی و فرعی منتهی به بارگاه ملکوتی امام حسین علیه السلام نصب شده است.

وی افزود: این مرکز به رصد دقیق راه ها و رفت و آمد زائران به صورت 24 ساعته می پردازد تا سلامتی زائران حفظ شده و اقدامات مشکوک و وضع فوق العاده مورد رصد قرار گیرد.

به گفته فضاله، آستان مقدس حسینی دارای پیشرفته ترین مرکز امنیتی نظارت در منطقه بوده و بیش از 1200 دوربین با کیفیت بسیار خوب و کادر امنیتی متخصص دارد.

مرکز جلوگیری از انفجار وابسته به آستان قدس حسینی نیز از انتشار نیروهای امنیتی آموزش دیده نسبت به جدیدترین تکنولوژی جلوگیری از انفجارهای احتمالی برای تأمین امنیت هرچه بیشتر زیارت خبر داد.

عبدالحسین فاضل مهدی مسئول این مرکز گفت: نیروهای امنیتی مرکز در ورودی های اصلی و فرعی منتهی به حرمین شریفین حضور گسترده ای خواهند داشت و با آستان مقدس عباسی همکاری می کنند.

وی ادامه داد: این نیروها کاملا آموزش دیده اند و با استفاده از دستگاه های نوین به کشف مواد منفجره و آتش زا می پردازند.

گفتنی است شهر مقدس کربلا در روز عرفه شاهد حضور خیل زائران از شهرهای مختلف عراق و خارج از کشور برای زیارت بارگاه ملکوتی امام حسین علیه السلام و حضرت اباالفضل العباس علیه السلام است.

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا