عتبات و اماکن مقدسه

1000 خادم افتخاری در حرم مطهر عسکریین

حرم مطهر امامين عسکریین علیهما سلام در سال گذشته میلادی بیش از 1000 خادم افتخاری داشت. 

 

حرم مطهر امامين عسکریین علیهما سلام در سال گذشته میلادی بیش از 1000 خادم افتخاری داشت. 

شعبه خادمان افتخاری حرم مطهر امامين عسکریین علیهما السلام ، اعلام کرد که در در سال گذشته میلادی، پذیرای بیش از 1000 خادم افتخاری از طریق هیئت ها، مؤسسات و گروه های داوطلب از استان های مختلف عراق بوده است.

محمد خفاجی مسئول این شعبه گفت: خادمان افتخاری حرم عسکریین، تمام مناسبت ها و زیارت های میلیونی را پوشش داده و با توجه به تعداد بالای زائران حرم مطهر، به حمایت از سایر بخش های آستان مقدس نیز می پردازند تا بهترین خدمات ممکن به زائران محترم ارائه شود.

وی افزود: در روزهای عادی خادمان افتخاری مامور به خدمت به زائران می شوند تا به شکل دوره ای به زائران خدمت کنند و این افراد متناسب با نیازهای موجود در بخش هایی مانند مخزن، مهمانسرا، انتظامات، مرمت و نگهداری، پذیرش هدایا و نذورات، بخش زنان و بخش امور دینی مشغول به فعالیت می شوند.

سید عباس الشرع، مسئول هیئت ها و مواکب این آستان مقدس نیز گفت: هیئت هایی که به عنوان خادم افتخاری درخواست خدمت رسانی به زائران در زیارت های میلیونی را داشته اند، حدود 450 هیئت و گروه داوطلب هستند که از استان های مختلف عراق داوطلب می‌شوند.

بارگاه نورانی و مطهر عسکریین در شهر سامرا آرامگاه دو امام دهم و یازدهم شیعیان یعنی امام علی بن محمد الهادی و امام حسن بن علی العسکری علیهما السلام است.

 

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا