Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
عتبات و اماکن مقدسه

آغاز مرحله دوم مقاوم سازی ایوان طلای حرم حضرت عباس علیه السلام

مرحله دوم مقاوم سازی ایوان طلای حرم مطهر عباسی و تذهیب کاری آن آغاز شد.

 

مرحله دوم مقاوم سازی ایوان طلای حرم مطهر عباسی و تذهیب کاری آن آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس عباسی، مهندس ضیاء مجید الصائغ رئیس قسمت پروژه های مهندسی این آستان مقدس، از آغاز مرحله دوم مقاوم سازی ایوان طلای حرم مطهر و تذهیب کاری آن خبر داد.

این پروژه در ورودی اصلی حرم مطهر و در ضلع مقابل باب القبله اجرا می گردد و مرحله قبلی این پروژه دو بخش بالایی این ایوان را شامل گردیده بود.

وی این فاز را در ادامه فاز قبلی مقاوم سازی این ایوان برشمرد و افزود: در این مرحله بر زیبایی حرم مطهر عباسی در کنار حفظ ساختمان آن افزوده خواهد شد. 

وی به مقاوم سازی این بنا اشاره نمود و گفت: با اجرای فاز دوم، ضمن مقاوم سازی ایوان طلای حرم مطهر عباسی، ساختار معماری و میراثی این بنا با روش های نوین، با کیفیت بالا و مطابق با نقشه های فنی و مهندسی مصوب مرمت خواهد شد.

 

الصائغ همچنین افزود: یکی از مهمترین مراحل اجرای فاز دوم این پروژه جدا کردن آجرهای قدیمی و مرمت دیوار کنار درب می باشد، چرا که آجر قدیمی مورد استفاده در این سازه و پی ساختمان همه گلی بوده و هیچ فصل جدا کننده ای بین خاک زیرین و خاک فونداسیون وجود ندارد و رطوبت تا سطوح بالای سازه نفوذ کرده و موجب بروز خسارت هایی بر دیوار و ورقه ورقه های طلایی شده است. 

به گفته وی، پرسنل فنی آستان مقدس عباسی، پس از جدا نمودن آجرها و مواد چسباننده قدیمی به مرمت ترک های موجود در دیوار ها و مقاوم سازی آنها بواسطه دیوارهای بتنی خواهند پرداخت.

لازم به ذکر است این پروژه پس از مطالعات متعدد و انجام تست های آزمایشگاهی از سوی تنی چند از متخصصان امر تعریف شده و نتایج این تحقیقات و آزمایش ها عدم باربری این دیوارها را به اثبات رساند در نتیجه قسمت پروژه های مهندسی حرم مطهر مرمت و مقاوم سازی ایوان طلای حرم مطهر را در دستور کار خود قرار داد.

 

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا