اخبارجهانسوریه

سازمان ملل: گرسنگی جان میلیون‌ها سوری را تهدید می‌کند

نزدیک به ۱۲ سال است که کشور و ملت سوریه درگیر جنگ و نزاع داخلی هستند. وقوع این جنگ داخلی در سوریه علت های مختلفی داشته که در اینجا موضوع بحث ما نیست.

آنچه که برای ما اهمیت دارد و مورد توجه است، پیامدهای این جنگ داخلی است. پیامدهایی که فقر و گرسنگی یکی از اصلی ترین نمودهای آن است که بحرانی انسانی فاجعه ای بشری را در این کشور اسلامی و عربی رقم زده است.

برنامه جهانی غذا در گزارشی نسبت به در خطر بودن جان میلیون‌ها سوری به دلیل کمبود و قحطی غذا هشدار داد.

برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل اعلام کرد که گرسنگی در سوریه در سطح بی‌سابقه‌ای است و پس از ۱۲ سال درگیری در کشوری که با بحران اقتصادی روبروست، به بالاترین سطح خود رسیده و ۱۲ میلیون نفر نمی‌دانند وعده غذایی بعدی آنها از کجا فراهم خواهد شد.

این برنامه در بیانیه‌ای گزارش داد که ۲.۹ میلیون سوری در معرض خطر گرسنگی هستند و این بدان معناست که ۷۰ % ملت سوریه ممکن است به زودی نتوانند غذای خانواده خود را تامین کنند.

در این گزارش آمده: سوریه امروز از نظر ناامنی غذایی ششمین رتبه را در جهان دارد.

برنامه جهانی غذا همچنین نسبت به افزایش بی‌سابقه میزان سوء تغذیه کودکان و مادران آنها حتی در طول بیش از یک دهه جنگ هشدار داد.

دیوید بیزلی، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا، در جریان سفرش به دمشق گفت: اگر با این بحران انسانی در سوریه مقابله نکنیم، اوضاع به شکل غیر قابل تصوری بدتر خواهد شد.

وی همچنین هشدار داد: این اتفاق ممکن است به موج جدیدی از آوارگی مانند آنچه در سال ۲۰۱۵ سراسر اروپا را در بر گرفت، منجر شود. آیا این چیزی است که جامعه بین‌المللی می‌خواهد؟

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا