اخبارجهانسوریه

شیعیان جهان در حزن و اندوه سالروز شهادت حضرت زینب سلام الله علیها

۱۵ رجب الاصب، سالروز شهادت عقیله بنی هاشم، حضرت زینب کبری سلام الله علیهاست.

بر همین اساس عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در شهرها و کشورهای مختلف جهان در این روز در غم سوزناکی به سر می برند.

در همین حال شیعیان با برگزاری برنامه های مختلف عزاداری در مساجد، حسینیه ها، تکایا، مراکز دینی و فرهنگی و نیز منازل خود در سراسر کره خاکی، این مناسبت را گرامی دارند و ارج می نهند.

مراکز مرتبط با دفتر بزرگ مرجع جهان تشیع، آیت الله العظمی سید صادق شیرازی دام ظله در نقاط مختلف جهان نیز در این ایام، با عمل به توصیه ها و رهنمودهای معظم له مبنی بر لزوم اهمیت دادن به مناسبت های دینی و تعظیم شعائر حسینی علیه السلام، مراسمی را برگزار کرده و می کنند.

در همین راستا روز گذشته جمعی از مومنان، هیئتی ها، موکب داران، شیعیان عراق و مقلدان آیت الله العظمی شیرازی که برای زیارت حرم مطهر حضرت زینب کبری سلام الله علیها راهی کشور سوریه شده اند، با حضور در حرم مطهر عقیله بنی هاشم، به برگزاری مراسم عزاداری و سوگواری پرداختند.

سید عارف نصرالله، رئیس بخش روابط عمومی دفتر آیت الله العظمی شیرازی دام ظله در شهر مقدس کربلا، در میان این عزاداران حضور داشته و پیش از آن هم هماهنگی هایی برای برگزاری هر چه با شکوه تر این مراسم، با مسئولان و متولیان مربوطه در آستان مقدس زینبی انجام داده بود.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا