اخبارایرانجهان

کمک رسانی موکب های اربعینی به زلزله زدگان خوی

موکب‌های اربعینی ایرانی که در سال‌های گذشته در موقعیت و بحران‌های مختلف هم به یاری ایرانیان شتافتند ، به طوری که در سیل سال ۹۸ در شهرهای سیل‌زده با طبخ و توزیع غذا و حتی ساخت خانه برای سیل‌زدگان فعال شدند در زلزله خوی هم راهی مناطق زلزله زده شده اند.

برخی از این موکب‌های اربعینی در ساعات اولیه به سوی خوی حرکت کرده و در چادرهایی با طبخ و توزیع غذا فعالیت خود را آغاز کردند. پس از آن نیز برای کمک به زلزله‌زدگان همراه با سایر نهادها به خاکبرداری پرداختند.

این موکب‌ها با حضور در خوی، در کنار طبخ و توزیع روزانه حدود ۳۵ هزار پرس غذای گرم، با توجه به سرمای هوا در این شهر، به برپایی چادر و توزیع پتو پرداختند. برخی دیگر از موکب‌ها که از تبریز و ارومیه در خوی حضور دارند، به توزیع آب بسته بندی می‌پردازند؛ تا جایی که بیش از ۱۰ هزار بسته آب آشامیدنی بین زلزله‌زدگان توزیع شده است.

با توجه به وقوع چندین پس لرزه و نگرانی مردم خوی از وضعیت و زندگی‌شان، موکب‌های اربعینی تا عادی شدن شرایط برای زلزله‌زدگان در کنار مردم این شهر حضور خواهند داشت.

در حال حاضر بیش از ۲۵ موکب در خوی حضور دارند که برخی از آنها به توزیع غذا و وسایل مورد نیاز مردم زلزله‌زده پرداخته و برخی دیگر سعی در اسکان مردم در چادرها و برقراری آرامش در منطقه دارند. همچنین موکب‌هایی برای بازسازی و استفاده از امکانات موجود در خوی حضور دارند که همراه با سایر گروه‌های امدادی فعالیت می‌کنند.

زلزله ۵.۹ ریشتری شامگاه شنبه خوی در شمال آذربایجان غربی را لرزاند و این واقعه خسارت‌های جانی و مالی به بار آورد.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا