اخبارافغانستانجهان

از سر گیری سفر زائران افغانستانی به شهر مقدس کربلا

مسئولان اتحادیه شرکت های زیارتی و سیاحتی در ولایت هرات افغانستان، از شروع دوباره اعزام مسافران کربلا خبر دادند. 

به گفته آنان، پس از رایزنی با مسئولان کشور عراق، طی دو هفته اخیر بیش از ۸۰۰ زائر از ولایت های مختلف افغانستان، عازم زیارت شهر مقدس کربلا شده‌اند.

به گفته این مسئولان، ده‌ها تن دیگر از مشتاقان زیارت سید و سرور شهیدان حضرت امام حسین علیه السلام که اکنون در هرات به سر می‌برند، آماده این سفر می‌شوند.

این زائران که نتوانسته بودند بنا بر مشکلاتی که وجود داشت در پیاده روی اربعین امسال شرکت کنند، باز هم منتظر ماندند تا شاید بتوانند به این آرزوی‌شان که زیارت شهر مقدس کربلا می‌باشد، برسند.

آنان از مسئولان کشورهای ایران و عراق می‌خواهند تا در سال‌های آینده تلاش کنند این مشکلات رفع شود و عاشقان خاندان عصمت و طهارت بتوانند با خیالی آسوده و آسان به زیارت ائمه معصوم علیه السلام شرفیاب شوند.

شایان ذکر است، موسسه فرهنگی – نیکوکاری مصباح الحسین علیه السلام از مراکز مرتبط با دفتر بزرگ مرجع جهان تشیع، آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله، با تکیه بر رهنمودها و توصیه های همیشگی مرجعیت شیعه مبنی بر تسهیل امور زائران برای زیارت عتبات عالیات، در ایام اربعین تلاش زیادی کرد تا با مسئولان مربوطه در عراق مذاکراتی انجام دهد تا به تسهیل سفر زیارتی شیعیان کشورهای مختلف بخصوص افغانستان فراهم شود.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا