Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
اخبارجهانعراق

برپايى عزای بنی اسد در شهر مقدس کربلا

۱۳۸۳ سال از واقعه عاشورا می گذرد اما همچنان داغ این مصیبت عظمی در دل شیعیان وجود دارد و لذا مجالس و مراسم مختلف عزاداری در نقاط و شهرها و کشورهای مختلف جهان برگزار می کنند.

بر همین اساس روز جمعه، برابر با ۲۱ مرداد ۱۴۰۱، عزای بنی اسد در شهر مقدس كربلا، با حضور ۱۱۸ موکب عزاداری، برگزار شد.

عزاى بنى اسد هر سال در ظهر روز سیزدهم محرم، بعد از اقامه نماز ظهر و عصر، با حضور بانوان عشایر اطراف شهر مقدس کربلا که اکثراً متعلق به قبیله بنی اسد هستند، برپا مى گردد.

پيشينه اين عزا به سه روز بعد از واقعه كربلا در سال ٦١ هجری، باز مى گردد. زمانيكه زنان بادیه نشین قبیله «بنی اسد»، خود را به پیکرهای مطهر شهداى كربلا رساندند و بعد از ایشان، مردان بادیه به آنها ملحق شدند و به همراه «امام سجاد» علیه السلام که به معجزه الهی در سرزمین کربلا حضور یافتند پيكر شهدا را دفن کردند.

 در یکی از فرازهای زیارت ناحیه مقدسه، حضرت مهدى عجل الله فرجه الشريف، خطاب به امام حسين عليه السلام مى فرمايند: سلام بر کسی که روستائیان او را دفن کردند.

 بسیاری از شیعیانِ از سراسر جهان جهت مشاركت در اين عزا خود را به شهر مقدس كربلا رساندند.

هنگام انجام اين عزا، حرم امام حسين عليه السلام براى بانوان قرق شد.

بعد از بانوان، مردان قبیله بنی اسد و عشایر اطراف کربلا وارد حرم مطهر شده و به تشییع جنازه نمادین و گریه و عزا بر سیدالشهدا و یاران شان پرداختند.

لازم به یادآوری است، عزای بنی اسد از ساعت ۱۲:۲۰ به وقت شهر مقدس کربلا شروع شد و به مدت ۴ ساعت و ۱۵ دقیقه ادامه یافت.

مجموعه رسانه ای امام حسین علیه السلام همچون سنوات گذشته این مراسم را به صورت زنده پوشش داد.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا