اخبارجهانعراق

برنامه ریزی اداره اوقاف شیعیان عراق برای ارائه خدمات به زوار

کم کم به ایام محرم الحرام نزدیک می شویم. بر همین اساس، دستگاه ها، ارگان ها، سازمان ها و نهادهای مختلف مربوطه در عراق، خود را آماده برگزاری مراسم محرم و خدمت رسانی به زائران و عاشقان امام حسین علیه السلام می کنند.

حیدر شمری، رئیس اداره‌ اوقاف شیعیان عراق طی اظهاراتی از برنامه ریزی و آمادگی نهاد زیر مجموعه اش، برای ایام محرم الحرام خبر داد.

وی طی اظهاراتی در این باره گفت: نشست متولیان عتبات عالیات با هدف تهیه برنامه هایی برای ارائه به دولت جهت خدمت رسانی به زائرین برگزار می شود.

رئیس اداره‌ی اوقاف شیعیان افزود: هدف از نشست متولیان عتبات عالیات در حرم مطهر علوی در نجف اشرف، تهیه‌ی برنامه های مناسب و اخذ تصمیم های مشترک جهت ارائه هرچه بهتر خدمات به زائرین و ارائه‌ی آن به دولت و وزارتخانه های ذیربط در راستای حمایت از آن است.

وی در بیانیه‌ای افزود: نشست و گردهمایی متولیان عتبات عالیات از سلسله نشست‌های چندگانه بین متولیان عتبات عالیات و معاونین آنها خواهد بود که ممکن است برای تدوین برنامه‌های مشترک در آن هیئت‌هایی از اداره‌ های حکومتی نیز در آن حضور یابند تا بدین وسیله برنامه‌ای مشترک بین عتبات عالیات و دستگاه‌های دولتی به منظور توسعه خدمات به زائرین طرح ریزی کنند.

وی ادامه داد: این نشست با هدف دستیابی به راهکارها و تصمیم هایی است که توسط عتبات عالیات و از طریق اداره اوقاف شیعیان اتخاذ می شود تا به دولت، پارلمان و وزارتخانه های مربوطه مانند دارایی، برنامه ریزی و سایر وزارتخانه ها نیز ارائه شود. و وزارتخانه ها و نهادهای تصمیم گیرنده با توجه به این تصمیم ها و راهکارها به عتبات عالیات توجه کرده و در راستای اجرای هرچه بهتر آنها که اصولا به هدف خدمت به شهروندان عراقی طرح ریزی شده اند با عتبات عالیات همکاری نمایند.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا