اخبارافغانستانجهان

رهبر طالبان: جنگ دنیا با ما بر سر عقاید بود که تا ابد ادامه دارد

«ملا هبت‌الله آخوندزاده» رهبر طالبان طی اظهاراتی گفت: جنگ دنیا با ما بر سر عقاید بود و این جنگ تا ابد ادامه خواهد داشت.

«ملا هبت‌الله آخوندزاده» رهبر طالبان با حضور در گردهمایی بزرگ علما و بزرگان قومی در کابل پایتخت افغانستان، تصریح کرد که جنگ آمریکا با ما بر سر عقاید بود و این جنگ تا «قیامت» ادامه خواهد داشت.

آخوندزاده افزود: جنگ دنیا با ما برای زمین و هوا نبود بلکه برای نظریه و عقاید ما بود و تا قیامت نیز ادامه دارد، در تقابل اسلام و کفر نه امکان مسالمت هست، نه مسالمت خواهد شد و نه چنین چیزی ممکن است.

وی با اظهار اینکه اگر حکومت طالبان شریعت اسلامی را پیاده کند، کشورهای جهان واکنش نشان خواهند داد، افزود: هدف ما رضای الله است. خواست‌های جهان که الله را ناراضی می‌کند قابل قبول نیست.

رهبر طالبان خطاب به شرکت‌کنندگان در این نشست گفت: مردم انتظار دارند شعارهایی که در جریان جهاد داده می‌شد، عملی شود. عدالت سبب بقای یک حکومت است، اگر عدالت نباشد، ظلم به وجود می‌آید و حکومت ظلم بقا ندارد.

آخوندزاده تصریح کرد: به دو طریق می‌توان شریعت اسلامی را حاکم کرد، ابتدا وجود حاکمان مقتدر و دوم همکاری و همراهی‌ علما. عدالت باید عدالت حضرت علی باشد که همراه یک یهودی به محکمه رفت. هیچ بی‌گناهی نباید در زندان‌ها باشد این عدالت است که بقای یک حکومت را تضمین می‌کند.

وی با تأکید بر ضرورت برقراری امنیت ادامه داد: اگر در بدنه حکومت امنیت نباشد و در ادارات دوستگرایی، قومگرایی و زبانگرایی باشد، این امنیت نیست و چند روز بعد حکومت از بین خواهد رفت و هدف این کار تأمین منافع شخصی برخی از افراد مانند حکومت گذشته است.

رهبر طالبان با اظهار اینکه هدف اصلی طالبان برقراری «امنیت، صلح، زندگی مسالمت‌آمیز و پیشرفت زیر لوای نظام اسلامی» است، افزود: شریعت ضامن پاسداری از همه ارزش‌هاست، اگر شریعت بود امنیت، آزادی، نظام اسلامی و همه چیز ادامه دارد و خداوند متعال به آن برکت خواهد داد.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا