آسیااخبارایرانجهانجهان اسلامعتبات و اماکن مقدسه

علت آتش سوزی روز گذشته در حرم امام رضا علیه السلام چه بود؟!

شب گذشته روابط عمومی آستان قدس رضوی خبر داد: یکی از ماشین‌های شست‌ و شوی حرم مطهر رضوی در صحن آزادی دچار حریق شد که به سرعت توسط یگان مستقر آتش‌نشانی اطفا گردید. این حریق خسارت جانی نداشته و علت آن در دست بررسی است.

به گزارش اخبار شیعه؛ مدیر عالی حرم مطهر رضوی با اشاره به جزئیات این حادثه و مهار این آتش‌سوزی گفت: متاسفانه امشب یک مورد حادثه آتش‌سوزی در ورودی رواق حضرت زهرا سلام الله علیها رخ داد که خوشبختانه در کمترین زمان حادثه کنترل و مدیریت شد.

وی افزد: با بروز این حادثه بلافاصله نیروهای اطفای حریق حرم مطهر وارد عمل شدند و آتش مهار و شرایط کنترل شد. بحمداله هیچ آسیبی متوجه زائران گرامی نشده است.

وی اظهار داشت: با توجه به انجام اقدامات لازم و تامین شرایط ایمنی، خوشبختانه هم‌اکنون هیچ گونه نگرانی برای حضور زائران در صحن‌ها و رواق‌های مجاور وجود ندارد، شرایط صحن آزادی به روال عادی برگشته است و صحن آزادی نیز به روی زائران باز خواهد شد.

گزارش‌های اولیه حاکی است یکی از خودروهای کفشوی حرم مطهر در محل خود پارک بوده که باطری این خودرو به دلیل نقص ایجاد شده جرقه می‌زند. در فاصله اندکی از این خودرو نیز چند بنر و مقداری مواد اشتعال‌زا وجود داشته که دچار حریق می‌شود و به تبع آن چند تخته فرش نیز آتش می‌گیرد اما خوشبختانه در همان دقایق اولیه، همه فرش‌های دیگر جمع آوری می‌شود و این حریق به‌طور کامل مهار می‌شود.

گفتنی است، تحقیقات بیشتر برای روشن تر شدن موضوع همچنان ادامه دارد.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا