اخباراروپاجهانجهان اسلام

خشم مدافعان حقوق زنان از ممنوعیت حجاب در مسابقات ورزشی فرانسه

سه‌شنبه هفته گذشته، مجلس سنای فرانسه به اصلاحیه‌ قانونی رأی داد که بر اساس آن استفاده از «نمادهای مذهبی به صورت آشکارا» در هنگام شرکت در رویدادها و مسابقات سازمان‌دهی شده توسط فدراسیون‌های رسمی ورزشی ممنوع می‌شود.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ رأی نمایندگان فرانسه به ممنوعیت مطلق «پوشش حجاب در مسابقات ورزشی» اعتراض و خشم مدافعان حقوق زنان را برانگیخته است.

این اصلاحیه که از سوی حزب راستگرای جمهوری‌خواه فرانسه پیشنهاد شده اشاره به حجابی دارد که بسیاری از زنان مسلمان از آن در اماکن عمومی استفاده می‌کنند و ادعا می‌کند که «حجاب می‌تواند سلامتی ورزشکاران را به خطر بیندازد و بی‌طرفی در ورزش لازم است.»

از سال گذشته و از زمان اصلاح قانون بحث برانگیزی که بر اساس آن دختران زیر ۱۸ سال از پوشش حجاب در اماکن عمومی منع می‌شوند، موجی از خشم کشور فرانسه را در بر گرفته است.

این لایحه با عنوان «ترویج احترام به اصول جمهوری‌خواهان» انتقاداتی را در شبکه‌های اجتماعی برانگیخت و پویشی با عنوان «از حجاب من دست بردارید» آغاز شد.

فدراسیون فوتبال فرانسه در حال حاضر حجاب زنان را در مسابقات رسمی ممنوع و مقامات این کشور نیز استفاده از روسری را در مدارس و ادارات دولتی ممنوع کرده‌اند.

از آنجایی که مسابقات المپیک تابستانی ۲۰۲۴ در پاریس برگزار می‌شود، مشخص نیست که قانون اصلاح‌شده چه تأثیری بر این رویداد خواهد داشت.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا