آسیااخبارجهانجهان اسلامعربستان سعودییمن

140 کشته و زخمی در حمله ائتلاف سعودی به یک زندان در یمن

منابع رسانه ای یمنی گزارش دادند که در پی حمله هوایی ائتلاف سعودی به یک زندان در استان صعده در شمال غرب این کشور، ده‌ها نفر کشته و زخمی شده‌اند.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ بنا بر گزار‌ش‌ها، حدود ۲۵۰۰ نفر در این زندان حضور داشته‌اند و نیروهای امدادی در حال حاضر در تلاش برای نجات افراد هستند.

استاندار صعده نیز در این باره گفت: بیمارستان‌ها پر از شهدا و مجروحان هستند و ما به شدت نیاز به دارو و ملزومات پزشکی داریم. تمام سازمان‌های بین‌المللی پیشتر از زندان موقت بازدیده کرده بودند. ما برای نجات مجروحان نیاز فوری به اهدای خون داریم.

در همین راستا شبکه المیادین همزمان گزارش داد: تعدادی از قربانیان این حمله، یمنی نیستند و احتمال دارد شمار قربانیان افزایش پیدا کند.

این حمله در حالی انجام شده که رسانه‌های یمنی دیشب از حمله جنگنده‌های سعودی به بندر الحدیده در غرب یمن خبر دادند.

ائتلاف سعودی پیش از آن مدعی شده بود که بندر الحدیده تهدیدی برای کشتیرانی است و از این بندر برای قاچاق سلاح استفاده می‌شود.

بر خلاف این ادعا، شبکه المسیره گزارش داده بود که جنگنده‌های ائتلاف، ساختمان اداره مخابرات الحدیده را هدف حمله قرار داده‌اند.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و با حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا