آسیااخبارجهانجهان اسلامکویت

وزیر دفاع کویت ورود زنان به ارتش را تا زمان صدور فتوا به تاخیر انداخت

“حمد جابر العلی” معاون نخست وزیر و وزیر دفاع کویت از صدور تصمیم تعویق برگزاری اولین دوره آموزشی داوطلبان زن متمایل به خدمت در ارتش این کشور تا زمان صدور فتوای رسمی در این خصوص خبر داد.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ این تصمیم در پی مخالفت با حضور زنان در ارتش و استیضاح وزیر دفاع در این زمینه صورت گرفته است.

“جابر العلی” با گروهی از علما و بزرگان دینی این کشور دیدار کرد و آنها بر لزوم رعایت مقررات فعالیت زنان در مشاغل نظامی تاکید کرد.

وزیر دفاع کویت در آن جلسه با اشاره به اینکه پایبندی به احکام و مقررات شرعی دین اسلامی ما جایی برای هوا و هوس ها و تمایلات شخصی ندارد، دستور تعویق برگزاری دوره آموزشی داوطلبان زن متمایل به حضور در ارتش را تا زمان صدور فتوایی از جانب وزارت اوقاف و امور اسلامی این کشور صادر کرد.

وی در ادامه نسبت به الحاق اولین گروه از زنان پس از پاسخ مرکز صدور فتوای این کشور در چارچوب مقررات و احکام صادره در این خصوص وعده داد.

چهارم ژانویه ۲۰۲۲ “حمدان عازمی” نماینده کویتی درخواست استیضاح وزیر دفاع این کشور را به دلایلی از جمله ورود زنان به ارتش ارائه کرد.

این نماینده تصمیم وزیر دفاع این کشور را «شوک آور برای مردم» خوانده و گفته بود که ماهیت جامعه و شرایط ارتش را که بر اساس آرای شرعی با زنان تناسب ندارد، در نظر نگرفته است.

کشورهای حاشیه خلیج فارس نظیر عربستان در سال ۲۰۲۱ و قطر در سال ۲۰۱۸ مجوز ورود زنان به ارتش را صادر کرده اند.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا