آسیااخبارجهانجهان اسلامعراقعلم و فناوری

اجرای بزرگ ‌ترین طرح سراسری آموزش قرآن در عراق

مؤسسه قرآن کریم وابسته به مجمع علمی قرآنی آستان مقدس حضرت عباس علیه السلام، بزرگ ترین طرح سراسری آموزش تخصصی قرآن کریم را با حضور دانشجویانی از سراسر عراق که تعدادشان 269 قرآن آموز است، در شهر مقدس کربلا و دیگر شهر ها به اجرا گذاشت.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ این طرح، بزرگ‌ترین طرح آموزشی قرآن کریم آستان مقدس حضرت عباس علیه السلام خوانده شده که شامل جلسات فشرده احکام تلاوت وتجوید، وقف وابتداء، علوم قرآن و شیوه‌های تدریس است.

مراسم افتتاح این طرح در سالن امام حسن علیه السلام در آستان مقدس حضرت عباس علیه السلام برگزار شد که در آن “عباس موسی” نائب ‌رئیس دبیرخانه آستان عباسی طی نطقی بر اهمیت قرآن کریم و آموزش و یادگیری آن تأکید کرد و گفت: خدمت به قرآن و نشر علوم و معارف آن از اولویت‌های آستان عباسی است.

“احمد شیخ علی” رئیس مجمع علمی قرآن کریم آستان مقدس عباسی نیز طی نطقی درباره خطرات و چالش‌های فکری که جامعه عراقی با آن روبه روست، هشدار داد و بر اهمیت قرآن کریم برای مقابله با این خطرات تأکید کرد و به نقش مجمع علمی قرآن کریم در گسترش ارزش‌های قرآنی و علوم و معارف کتاب خدا هم اشاره ای داشت. شیخ “جواد نصراوی” رئیس مؤسسه قرآن کریم با اشاره به اینکه این دوره آموزشی ۷۰ ساعته است، گفت: در پایان این دوره به دانشجویان گواهی معتبر ارائه و از سه دانشجوی حائز رتبه برتر تقدیر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا